• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fire Emblem: Path of Radiance  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Nintendo Company, Limited (jap. 任天堂, Nintendō) – firma założona 23 września 1889 przez Fusajirō Yamauchiego, w celu produkowania kart hanafuda do japońskiej gry o tej samej nazwie. W ciągu kilkudziesięciu lat firma zajęła się rynkiem gier konsolowych i stała się jednym z potentatów w tej dziedzinie.GameCube – konsola gier wideo szóstej generacji, wyprodukowana i wydana w 2001 przez japońskie przedsiębiorstwo Nintendo. Konsola, zgodnie z nazwą, ma kształt kostki, do której podłączane są kontrolery.

  Fire Emblem: Path of Radiance (jap. ファイアーエムブレム 蒼炎の軌跡 Sōen no Kiseki)komputerowa gra fabularna rozgrywana w turach, stworzona przez firmę Intelligent Systems i wydana przez Nintendo na konsolę GameCube. Gra ukazała się w Japonii 20 kwietnia 2005 roku, w Ameryce Północnej – 17 października 2005 roku, natomiast w Europie – 4 listopada 2005 roku. Jest to dziewiąty tytuł z serii Fire Emblem, jak również pierwsza gra z tego cyklu, w której zastosowano grafikę trójwymiarową podczas starć na planszy. Fabuła rozgrywa się na fikcyjnym kontynencie Tellius i nie jest w żaden sposób powiązana z poprzednimi odsłonami serii Fire Emblem.

  Komputerowa gra fabularna (ang. computer Role Playing Game, w skrócie cRPG) – gatunek gier komputerowych, pierwotnie tworzonych na komputery osobiste i inne domowe komputery. Pierwsze gry cRPG były inspirowane przez wczesne tradycyjne RPG, w szczególności przez system Dungeons & Dragons i starały się być dla gracza podobnym doświadczeniem.Fire Emblem – seria taktycznych gier fabularnych, czyli połączenia strategii turowych i RPG, stworzonych przez Intelligent Systems i Nintendo. Część z nich nigdy nie opuściła Japonii, jednak doczekała się fanowskich tłumaczeń. Wszystkie skupiały się na dowodzeniu niewielką grupą postaci, mających własne imiona, możliwość podnoszenia poziomu doświadczenia i statystki, i walce z grupami przeciwników.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Kraj Crimea został zaatakowany przez najeźdźców pod przywództwem króla sąsiedniej krainy Daein, Ashnarda, żądnego panowania na obszarze całego Tellius. Gracz kieruje poczynaniami Ike’a, który pragnie wejść w skład oddziału dowodzonego przez jego ojca, Greila. W niedługim czasie sam zostaje przywódcą najemników. Główny bohater może liczyć na wsparcie swojej siostry Mist, przyjaciela Soren oraz wielu innych sprzymierzeńców, których napotyka w miarę postępu swojej kampanii.

  GameRankings – strona internetowa agregująca recenzje gier komputerowych z innych stron prezentując średnią ocenę danej gry. Podobne serwisy to: Metacritic (również zarządzany przez CNET), GameStats i Rotten Tomatoes.Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.

  Rozgrywka[ | edytuj kod]

  Każda mapa, na której toczy się potyczka jest podzielona (wyznaczona) przez siatkę złożoną z kwadratów, na powierzchni której mogą działać postacie. W każdej turze różne jednostki są w stanie atakować wrogie oddziały, czekać swoją kolejkę, wymieniać się przedmiotami z innymi, leczyć sprzymierzeńców, rzucać czary, popychać innych, ochraniać, rozmawiać, używać balist i korzystać z innych zdolności specjalnych (np. Gamble – poprawiająca szanse na trafienie krytyczne postaci kosztem zwykłego trafienia). Ponadto główny bohater, Ike, może wydawać rozkazy jednostkom sojuszniczym, sterowanym przez komputer. System tur jest bardzo zbliżony do pojedynku szachowego, a na początku bitwy rozstawia się jednostki w miejscu startowym na mapie.

  Grafika 3D (grafika trójwymiarowa) – nazwa jednej z dziedzin grafiki komputerowej, zajmującej się głównie wizualizacją obiektów trójwymiarowych. Nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Three-Dimensional Graphics.

  Niektóre jednostki w grze działają na odmiennej zasadzie niż pozostałe. Przykładowo, jeśli chodzi o poruszanie się podczas rozgrywki, piechota po wykonaniu akcji nie może się już przemieszczać. Natomiast jednostki konne i latające mogą wykorzystać pozostałą ilość swoich punktów ruchu. Podczas kampanii gracz ma do dyspozycji bazę wypadową drużyny najemników (dostępną od pewnego rozdziału przygody). W niej można przydzielać bonusowe punkty doświadczenia (jeśli zostały przyznane), tworzyć różnorakie magiczne przedmioty, kupować przedmioty, sprzedawać je i dbać o wyposażenie ekipy Ike’a. Fire Emblem: Path of Radiance liczy sobie 30 rozdziałów, podczas których gracz może sterować postaciami takimi, jak zwykli ludzie, dosiadający czasem koni, pegazów lub wiwern, oraz humanoidy, potrafiące zmieniać swoją postać w różne zwierzęta, bestie bądź smoki.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.