• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fiodor Jemieljanienko  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Timothy Deane Sylvia (ur. 5 marca 1976 w Ellsworth) – amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Były dwukrotny mistrz wagi ciężkiej UFC (2003, 2006-2007).Daniel Jeffery Henderson (ur. 24 sierpnia 1970 w Apple Valley) – amerykański zapaśnik i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Były mistrz organizacji Strikeforce w wadze półciężkiej (93 kg) oraz PRIDE FC w wadze półśredniej (83 kg) i średniej (93 kg).

  Fiodor Władimirowicz Jemieljanienko (ros. Фёдор Владимирович Емельяненко, ur. 28 września 1976 w Rubiżne) – rosyjski judoka, sambista i zawodnik MMA. Był mistrzem wagi ciężkiej organizacji RINGS, PRIDE FC i WAMMA oraz wielokrotnym mistrzem świata w sambo bojowym. Nieprzerwanie przez 7 lat (2003-2010) był klasyfikowany przez fachowe portale na 1. miejscu wśród zawodników MMA wagi ciężkiej na świecie. Prezes Rosyjskiego Związku MMA i działacz Komisji ds. Kultury Fizycznej i Sportu przy Ministerstwie Sportu Federacji Rosyjskiej. W 2012 roku ogłosił zakończenie sportowej kariery, jednak we wrześniu 2015 roku zapowiedział powrót do startów w MMA.

  Tsuyoshi Kōsaka (jap. 高阪剛, Kōsaka Tsuyoshi, ur. 6 marca 1970) − japoński zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). W latach 1995-2006 walczył dla największych światowych organizacji MMA, takich jak RINGS, Pancrase, UFC i PRIDE FC. Mistrz Pancrase w wadze superciężkiej (2004).Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.

  Spis treści

 • 1 Życie prywatne
 • 2 Sambo i judo
 • 3 Mieszane sztuki walki
 • 3.1 RINGS
 • 3.2 PRIDE FC
 • 3.3 M-1 Global
 • 3.4 Affliction
 • 3.5 Strikeforce
 • 3.6 Po Strikeforce
 • 4 Osiągnięcia
 • 5 Lista walk w MMA
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Życie prywatne[]

  Fiodor Jemieljanienko z braćmi: Iwanem (z lewej) i Aleksandrem (z prawej)

  Fiodor Jemieljanienko był drugim dzieckiem Olgi Fiodorowny i Władimira Aleksandrowicza Jemieljanienki. Ma troje rodzeństwa: braci Aleksandra (również zawodnik sambo i MMA) i Iwana oraz siostrę Marinę. Kiedy miał 2 lata, jego rodzina przeniosła się z Ukrainy do Rosji. Fiodor rozpoczął naukę sambo i judo pod okiem trenera Wasilija Iwanowicza Gawriłowa. W 1991 roku skończył szkołę średnią i podjął 3-letnią naukę w szkole przysposobienia zawodowego, którą ukończył z wyróżnieniem ze specjalizacją "elektryk". W latach 1995-1997 służył w armii rosyjskiej w jednostce przeciwpożarowej. W 2009 roku został absolwentem Państwowego Uniwersytetu Biełgorodzkiego na kierunku "kultura fizyczna i sport", a rok później rozpoczął tam studia doktoranckie.

  Choi Hong-man (hangul 최홍만, hancha 崔洪萬; ur. 30 października 1980) – koreański zapaśnik, kick-boxer, zawodnik MMA.Kevin Christopher Randleman (ur. 10 sierpnia 1971) − były amerykański zapaśnik i zawodnik mieszanych sztuk walk (MMA), były mistrz NCAA w zapasach amatorskich (styl wolny), a także mistrz organizacji UFC w wadze ciężkiej. W swojej karierze MMA występował w wadze ciężkiej oraz półciężkiej. Walczył dla takich organizacji jak: UFC, PRIDE, Strikeforce oraz WVR.

  W 1999 roku ożenił się z Oksaną. W tym samym roku urodziła się im córka Marija. W 2006 roku jego związek z Oksaną rozpadł się. Rok później jego nowa partnerka życiowa – Marina, urodziła córkę Wasilisę. W 2009 roku para zawarła małżeństwo. W 2011 roku narodziła się ich druga córka − Jelizawieta. W połowie 2013 roku Jemieljanienko rozwiódł się z Mariną i w 2014 roku ponownie zawarł związek małżeński ze swoją pierwszą żoną Oksaną.

  Petersburg (forma zalecana), Sankt Petersburg (egzonim wariantowy) (ros. Санкт-Петербург, Sankt-Pietierburg, potocznie Петербург, Pietierburg; dawniej Piotrogród, ros. Петроград, Leningrad, ros. Ленинград) – miasto w Rosji, położone w delcie Newy nad Zatoką Fińską na terytorium zawierającym m.in. ponad 40 wysp. W latach 1712–1918 stolica Imperium Rosyjskiego. Powierzchnia 1439 km², liczba ludności 4 600 276.DEEP − japońska organizacja promująca mieszane sztuki walki (MMA), założona w roku 2000 pod nazwą DEEP 2001. Pierwsza gala odbyła się 8 stycznia 2001 i wzięli w niej udział tacy zawodnicy jak Paulo Filho i Royler Gracie. 13 lipca 2003 roku odbył się pierwszy pojedynek kobiet. Od lutego 2008 roku organizacja ustaliła kategorie wagowe opierając się o Nevada State Athletic Commission. Jeszcze w tym samym roku nawiązała ścisłą współpracę z inną japońską organizacją MMA − ZST. 19 października 2009 odbyła się pierwsza gala na której pojedynki odbywały się w klatce. Od tamtej pory prócz gal organizowanych na ringu odbywają się też gale z serii Cage Impact - w klatce.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stambuł (tur. İstanbul) – największe i najludniejsze miasto Turcji i jej centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe. Rozciąga się od północnego wybrzeża morza Marmara po obu stronach Bosforu, cieśniny morskiej między Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym. Położenie zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Anatolii sprawia, że Stambuł jest jedną z dwóch (obok rosyjskiego miasta Magnitogorsk) metropolii świata znajdujących się na dwóch kontynentach.
  Sambo (ros. самбо) – powstała w 1. połowie XX wieku rosyjska sztuka walki łącząca techniki judo z regionalnymi odmianami zapasów z terenu dawnego ZSRR. Jest uznawana za dyscyplinę sportową.
  Antonio Inoki (jap. アントニオ猪木, właśc. Kanji Inoki; ur. 20 lutego 1943) – japoński wrestler i promotor wrestlingu.
  Hoffman Estates to miasto w aglomeracji chicagowskiej w Stanach Zjednoczonych, leżące częściowo w granicach hrabstwa Cook jak i hrabstwa Kane.
  Ernesto Frits Hoost (ur. 11 lipca 1965 w Heemskerk) – utytułowany holenderski kick-boxer, czterokrotny mistrz K-1 World Grand Prix.
  Poddanie (poddanie się) – termin używany w niektórych sportach walki określający akt rezygnacji jednego z zawodników z prowadzenia dalszej walki, który skutkuje jego natychmiastową porażką. Przyczynami poddania się mogą być m.in.: założenie dźwigni, duszenie, znalezienie się w pozycji uniemożliwiającej kontynuowanie walki, wyczerpanie sił, kontuzja.
  Rubiżne (ukr. Рубіжне) – miasto na Ukrainie w obwodzie ługańskim, liczy 65 tys. mieszkańców (2006). Ośrodek przemysłu spożywczego, chemicznego oraz farmaceutycznego. Swoją siedzibę ma tu firma "Mikrohim", największy ukraiński producent substancji oraz leków kardiologicznych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.077 sek.