• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 •  Biorę udział    Informacje o badaniu     Nie obchodzi mnie to 

  Filipp Kirkorow  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Ałła Borisowna Pugaczowa, ros. Алла Борисовна Пугачёва (ur. 15 kwietnia 1949 w Moskwie) – rosyjska piosenkarka, kompozytorka, aktorka, autorka tekstów, reżyser i producent muzyczny.Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.

  Filipp Bedrosowicz Kirkorow (ros. Филипп Бедросович Киркоров, ur. 30 kwietnia 1967 w Warnie) – rosyjski piosenkarz, aktor, kompozytor i producent muzyczny.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 1.1 Dzieciństwo, edukacja
 • 1.2 Początki kariery
 • 1.3 1988-2008: Filipp, Konkurs Piosenki Eurowizji, Music Idol
 • 1.4 2011-obecnie: DruGOY
 • 2 Życie prywatne
 • 3 Nagrody i odznaczenia
 • 4 Dyskografia
 • 4.1 Albumy studyjne
 • 4.2 Albumy koncertowe
 • 4.3 Albumy kompilacyjne
 • 5 Filmografia
 • 5.1 Filmy i seriale
 • 5.2 Musicale
 • 5.3 Dubbing
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Dima Biłan (ros. Дима Билан), właściwie Wiktor Nikołajewicz Biełan (Виктор Николаевич Белан;ur. 24 grudnia 1981 w Karaczajo-Czerkiesji) – rosyjski piosenkarz urodzony na południu ZSRR. Zwycięzca 53. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Believe”.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Biografia[ | edytuj kod]

  Dzieciństwo, edukacja[ | edytuj kod]

  Filipp Kirkorow urodził się w Warnie (Bułgaria), w rodzinie artystycznej - jego ojciec, Bedros Kirkorow, był znanym bułgarskim wokalistą, a matka - Wiktoria, pochodziła z rosyjskiej rodziny artystów cyrkowych. W 1975 roku przeprowadził się z rodzicami do Moskwy, gdzie Kirkorow rozpoczął naukę w szkole muzycznej. Po ukończeniu nauki nie zdał egzaminów do Instytutu Teatralnego (GITIS) i kontynuował edukację w muzycznej uczelni im. Gniesinich.

  World Music Awards – nagrody muzyczne przyznawane od 1989 roku artystom muzycznym z całego świata, za największą liczbę sprzedanych płyt. Nagrody przyznawane są przez International Federation of the Phonographic Industry (IFPI).Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Początki kariery[ | edytuj kod]

  Na drugim roku studiów wziął udział w telewizyjnym programie Szerszy krąg, w którym wykonał piosenkę w języku bułgarskim. W 1987 roku przyjął pracę w leningradzkim teatrze muzycznym, z którym odbył tournée po Europie, po zakończeniu której odszedł z zespołu. Po zakończeniu współpracy z teatrem, Kirkorow został zaproszony przez Iliego Rieznika na sesję nagraniową albumu pt. Wernisaż, podczas której wykonał utwór "Sindbad żeglarz".

  Zasłużony Artysta Federacji Rosyjskiej (dawniej: Zasłużony Artysta RFSRR) honorowy tytuł przyznawany wybitnym artystom, reżyserom, baletmistrzom, dyrygentom, dyrygentom chórowym, wykonawcom muzyki, autorom dzieł wysokiej artystycznej klasy, spektakli, filmów, spektakli i filmów telewizyjnych; cyrkowym, koncertowym, estradowym, autorom opraw muzycznych międzynarodowych imprez takich jak olimpiady, festiwale itp., którzy cieszą się ogólnym uznaniem i których działalność trwała dziesięć lat lub więcej.Narodowy Artysta Ukrainy, ukr. Народний артист України - tytuł honorowy, nadawany wybitnym twórcom sztuki teatralnej (scenicznej), kinowej i muzycznej Ukrainy.

  W 1988 roku ukończył uczelnię muzyczną z wyróżnieniem, wziął udział w konkursie piosenki państw socjalistycznych Jałta. Niedługo po zakończeniu festiwalu, Kirkorow nagrał swój pierwszy teledysk do utworu "Karmen". W październiku wystąpił w programie Bożonarodzeniowe spotkania, do którego zaprosiła go rosyjska wokalistka Ałła Pugaczowa. W tym czasie poznał poetę Leonida Derbenijewa, który napisał do niego teksty do utworów "Ty, Ty, Ty", "Niebo i ziemia" i "Atlantyda".

  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Anastasija i Marija Tołmaczowa (Анастасия и Мария Толмачёвы, ur. 14 stycznia 1997 w Kursku) siostry bliźniaczki śpiewające muzykę dziecięcą.

  1988-2008: Filipp, Konkurs Piosenki Eurowizji, Music Idol[ | edytuj kod]

  Kirkorow podczas pobytu w Belgradzie, mieście-organizatorze 52. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2007 roku

  1 grudnia 1988 roku przyjął propozycję pracy w Teatrze Pieśni Ałły Pugaczowej, w którym pracował do końca 1990 roku. Po odejściu z teatru postanowił rozpocząć karierę solową, biorąc udział w Szlagier, który wygrywał z piosenką "Niebo i ziemia". Niedługo po uczestnictwie na festiwalu ukazała się debiutancka płyta wokalisty – Filipp.

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.Dmitryj Kałdun (biał. Дзмітрый Калдун, ros. Дмитрий Александрович Колдун, ur. 11 czerwca 1985 w Mińsku) – białoruski wokalista.

  W 1991 roku Kirkorow zaczął występować w teatrze estrady, a w październiku tego samego roku wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu, Australii i Kanadzie. Otrzymał 8 statuetek Owacji w kategorii Najlepszy rosyjski wokalista. W 1995 roku reprezentował Rosję podczas finału 40. Konkursu Piosenki Eurowizji w 1995 roku z utworem "Kolybelnaya dlya vulkana", z którym zajął 17. miejsce.

  Sharon Vonne Stone (ur. 10 marca 1958 w Meadville w stanie Pensylwania, USA) – amerykańska aktorka, modelka i producentka. W filmie zadebiutowała w roku 1980, a szerszą popularność zdobyła w 1990 roku dzięki udziałowi w filmie science-fiction Pamięć absolutna. Status gwiazdy przyniosła jej główna rola w thrillerze Nagi instynkt w 1992 roku (za tę rolę otrzymała nominację do Złotego Globu). Jedną z najważniejszych w jej karierze była rola Ginger w filmie Kasyno z 1995 roku w reżyserii Martina Scorsese (Złoty Glob i nominacja do Oscara).Kamaliya Zahoor, ros. Камалия Захур, właśc. Natalia Wiktorowna Zahur (Szmarenkowa), cyryl. Наталья Викторовна Захур (дев. Шмаренкова) (ur. 18 maja 1977 roku w Zabajkale) – rosyjska i ukraińska piosenkarka, aktorka, modelka oraz Mrs. World 2008.

  Od 2007 roku Kirkorow kilkakrotnie pojawił się na konkursie jako producent lub kompozytor eurowizyjnych propozycji: "Never Let You Go" Dimy Biłana (w 2006 roku), "Work Your Magic" Dzmitryja Kałduna, "Shady Lady" Ani Lorak (2008) oraz "Shine" Sióstr Tołmaczowych (2014). Wokalista był również jednym z jurorów drugiej edycji białoruskiej wersji programu Music Idol.

  Ścieżka dźwiękowa (z ang. soundtrack, OST – original sound track – oryginalna ścieżka dźwiękowa) – zapis motywu lub całej ścieżki dźwiękowej utworu muzycznego, która pojawia się w filmie lub grze wideo, jak również wydania płytowe złożone z kolekcji takich utworów. Dotyczy ona głównie ilustracji muzycznych, ale również jest to zapis konkretnych utworów, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby filmu lub gry.Kazachstan, Republika Kazachstanu (kaz. Қазақстан, Қазақстан Республикасы, trl. Ķazaķstan, Ķazaķstan Respublikasy, trb. Kazakstan, Kazakstan Respublikasy; ros. Казахстан, Республика Казахстан trl. Kazahstan, Respublika Kazahstan, trb. Kazachstan, Riespublika Kazachstan) – państwo leżące częściowo w Azji (88% powierzchni) i częściowo w Europie (12% powierzchni – tereny na zachód od rzeki Emba), powstałe w 1991 w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego. Graniczy z następującymi państwami: Chinami (1460 km granicy), Kirgistanem (980 km), Turkmenistanem (380 km), Uzbekistanem (2300 km) oraz Federacją Rosyjską (6467 km). Łączna długość granic Kazachstanu wynosi 12 187 km. Kazachstan ma również dostęp do największego jeziora świata – Morza Kaspijskiego – na długości 2340 km.

  2011-obecnie: DruGOY[ | edytuj kod]

  W 2011 roku wydany został szesnasty studyjny album wokalisty pt. "DruGOY". Album składa się z trzech płyt CD nagranych w zupełnie innych stylach (Modern, Etno, Retro) oraz płyta DVD z najnowszymi wideoklipami. Po premierze płyty artysta wyruszył w trasę koncertową o tej samej nazwie. Premiera show odbyła się 7 i 8 listopada 2011 roku na Kremlu. Obecnie jest właścicielem i założycielem dwóch sklepów odzieżowych w Moskwie o nazwie "Phill 4 You". Jeden znajduje się w centrum handlowym "VEGAS" a drugi w ekskluzywnym centrum handlowym "Wiosna" na moskiewskim Nowym Arbacie. Dwa lata później Filiipp Kirkorow został autorem większości utworów znajdujących się na krążku KAMALIYA ukraińskiej piosenkarki Kamalii. W 2013 roku zagrał jedną z głównych ról, Świętego Walentego w komedii romantycznej "Miłość w wielkim mieście 3" razem z Sharon Stone.

  Ani Lorak, ukr. Ані Лорак, właśc. Karolina Myrosławiwna Kujek, cyryl. Кароліна Мирославівна Куєк (ur. 27 września 1978 roku w Kicmaniu) – piosenkarka ukraińska, reprezentantka Ukrainy na Eurowizji 2008, gdzie zajęła 2 miejsce. Pierwszy raz startowała w krajowych eliminacjach w 2005 roku, jednak jej piosenka nie została zakwalifikowana.YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.

  W przeciągu trzech lat zdobył wiele statuetek między innymi od muzycznych programów: Muz-TV, RU.TV dla najlepszego wykonawcy, za najlepszy soundtrack ("Struny" do filmu "Miłość w wielkim mieście 2"), teledysk roku oraz za najlepszą trasę koncertową "DRUGOY". Dzięki słuchaczom "Rosyjskiego Radia", w grudniu 2013 roku podczas XVIII ceremonii rozdania nagród "Złoty Gramofon" zdobył swoją osiemnastą statuetkę, tym razem za utwór "Serdce żdet". Jest to rekord jeżeli chodzi o ilość zdobytych statuetek w historii całej gali. Jego teledysk pod tytułem "Trolling" nakręcony specjalnie dla projektu "Tydzień śmiechu na YouTube" trafił na listę dziesięciu najczęściej oglądanych teledysków na portalu YouTube w Rosji w roku 2013.

  Warna (bułg. Варна) – miasto w Bułgarii. Stolica obwodu Warna i gminy Warna. Port nad Morzem Czarnym. Według danych Narodowego Instytutu Statystycznego w Bułgarii z 31 grudnia 2011 miasto liczyło 334781 mieszkańców. Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem Bułgarii (po Sofii i Płowdiwie)Rosyjska Akademia Sztuki Teatralnej – GITIS znana także jako Moskiewska Akademia Teatralna (ros. Российская академия театрального искусства—ГИТИС lub РАТИ-ГИТИС, wcześniej Государственный институт театрального искусства – ГИТИС имени А. В. Луначарского) to wyższa szkoła teatralna działająca w Moskwie od 1878. Największa szkoła teatralna w Europie i jedna z największych w świecie.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.
  Rosja uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1994 roku. Reprezentant wybierany jest wewnętrznie przez nadawcę publicznego lub w trakcie selekcji narodowych Jewrowidienie. Konkurs jest nadawany przez dwie rosyjskie stacje telewizyjne: w 1994, 1996, 2008, 2010 i 2012 transmisją zajęła się Rossija 1, a w 1995, 1997, od 1999 do 2007, 2009 i 2011 – Pierwyj kanał.
  Kompozytor (w jęz. łac. compositor) – twórca utworu muzycznego. Termin kompozytor odnosi się do twórców używających notacji muzycznej, piszących muzykę poważną lub filmową. W polskich uczelniach muzycznych kształci się studentów na kierunku kompozycja, lecz kompozytor nie musi być absolwentem takich studiów, jednak to oni właśnie dysponują pełnym warsztatem kompozytorskim obejmującym harmonię, kontrapunkt, instrumentację, analizę dzieła muzycznego itp.
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama