• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fernando Lamas  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Sierżant Anderson (ang. Police Woman, 1974-1978) – amerykański serial kryminalny stworzony przez Roberta E. Collinsa.Danielle Yvonne Marie Antoinette Darrieux (ur. 1 maja 1917 w Bordeaux) - francuska aktorka. Jest córką medyka służącego w armii francuskiej podczas pierwszej wojny światowej, który zginął, gdy miała 7 lat. Dorastała w Paryżu; w młodości mieszkała także w pirenejskiej miejscowości Louit. W wieku 18 lat zaczęła karierę w Hollywood.

  Fernando Álvaro Lamas y de Santos, lepiej znany jako Fernando Lamas (ur. 9 stycznia 1915 r. w Buenos Aires, w Argentynie, zm. 8 października 1982 r. w Los Angeles, w stanie Kalifornia, USA) – argentyńsko-amerykański aktor, reżyser i scenarzysta filmowy, ojciec aktora Lorenzo Lamasa.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Spis treści

 • 1 Wybrana filmografia
 • 1.1 filmy fabularne
 • 1.2 produkcje TV
 • 2 Przypisy
 • 3 Bibliografia


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Statek miłości (ang. The Love Boat) – amerykański serial telewizyjny, który pierwotnie wyświetlany był w latach 1977-1986 przez stację telewizyjną ABC.
  Buenos Aires (hiszp. Pomyślne Wiatry) – stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Mission: Impossible (1996) – pierwszy film bazujący na serialu telewizyjnym Mission: Impossible. Film został wyreżyserowany przez Briana De Palmę, a główną rolę zagrał w nim Tom Cruise jako Ethan Hunt.
  Sprzedawcy marzeń (ang. The Dream Merchants) – czterogodzinny film nakręcony w 1980 roku dla telewizji, nadawany jako miniserial, wyreżyserowany przez Vincenta Shermana według scenariusza Richarda De Roya i Chestera Krumholza na podstawie powieści Harolda Robbinsa o tym samym tytule, wydanej w 1949 roku.
  Lorenzo Lamas, właściwie Lorenzo Lamas y de Santos (ur. 20 stycznia 1958 roku w Santa Monica w stanie Kalifornia) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, okazjonalnie producent oraz reżyser.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.