• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Femme Fatale Tour  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sabi (Save) - rzeka w Afryce. Swoje źródła ma na Płaskowyżu Maszona nieopodal miasta Harare w Zimbabwe. W górnym i środkowym biegu licznie występują wodospady. Bieg dolny jest dostosowany do żeglowania. Rzeka uchodzi do Kanału Mozambickiego (Ocean Indyjski) w rejonie miasta Nova Mambone w Mozambiku....Baby One More Time – pierwszy singel amerykańskiej piosenkarki, Britney Spears, pochodzący z jej debiutanckiego albumu ... Baby One More Time wydanego w 1999 roku. Singiel sprzedał się w nakładzie 9,1 mln egzemplarzy.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  The Femme Fatale Tour – siódma światowa trasa amerykańskiej piosenkarki pop Britney Spears promująca jej siódmy krążek Femme Fatale. Głównym supportem na amerykańskiej części, była raperka Nicki Minaj. Tournée rozpoczęło się 16 czerwca w Sacramento w USA, a kończy się jak na razie 10 grudnia w San Juan w Puerto Rico. W sumie artystka da 78 koncertów na 4 kontynentach - Ameryce Północnej, Europie, Azji i Ameryce Południowej. Britney wciąż ogłasza nowe daty koncertów, by wzbudzić napięcie wśród swych fanów. Trasa jest jedną z największych i najlepiej sprzedających się tras dekady na skalę światową. Fani gromadnie stawiali się na koncertach na całym świecie. Jak podaje serwis Pollstarpro.com - ze sprzedanych 697,957 biletów na 82 koncerty uzyskano przychód równy $68,7mln. co uplasowało trasę na 11 miejscu rankingu w roku 2011.

  Ameryka Południowa – kontynent leżący na półkuli zachodniej oraz w większej części na półkuli południowej, a w mniejszej – na półkuli północnej. Niekiedy uważana jest również za subkontynent Ameryki.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.

  Spis treści

 • 1 DVD Trasy
 • 2 Krytyka
 • 3 Scena
 • 4 Załoga i występy
 • 5 Listy utworów
 • 6 Daty koncertów
 • 7 Przypisy
 • DVD Trasy[]

  W lipcu manager Britney, Larry Rudolph ogłosił że podczas 2 koncertów w Toronto w Kanadzie, będzie nagrywany specjalny show pt."Britney Spears Live in Toronto - The Femme Fatale Tour" w Air Canada Centre przez firmę filmową EPIX HD, który będzie miał premierę 12 listopada w Entertaiment Tonight.

  "If U Seek Amy" – trzeci singel amerykańskiej piosenkarki Britney Spears pochodzący z jej szóstego studyjnego albumu Circus. Utwór został napisany przez Maksa Martina – autora dwóch innych dzieł piosenkarki, m.in. "...Baby One More Time" i "Oops!... I Did It Again". Piosenka została wybrana na trzeci singiel promujący nową płytę dzięki głosom fanów – 26% w ankiecie zorganizowanej na oficjalnej stronie piosenkarki.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Toxic – drugi studyjny singel amerykańskiej wokalistki Britney Spears. Wydawnictwo było drugim singlem promującym czwarty studyjny album zatytułowany In the Zone, wydane zostało w pierwszym kwartale 2004 roku nakładem wytwórni Jive Records. Utwór skomponowali Cathy Dennis, C. Karlsson, P. Winnberg, H. Jonback w produkcji Bloodshy & Avant.
  Sacramento – stolica amerykańskiego stanu Kalifornia, siedziba hrabstwa Sacramento. Za sprawą populacji liczącej 470 956 mieszkańców (2012), stanowi szóste pod względem wielkości miasto w Kalifornii. Sacramento jest gospodarczym i kulturalnym centrum obszaru metropolitalnego o tej samej nazwie, zamieszkiwanego przez 2 527 123 osób (2009) – czwartego ze względu na wielkość w stanie Kalifornia (ustępując Greater Los Angeles Area, San Francisco Bay Area i San Diego) i dwudziestego drugiego w całych Stanach Zjednoczonych. W 2002 roku magazyn Time uznał Sacramento za najbardziej zintegrowane etnicznie i rasowo miasto amerykańskie.
  Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.
  „Gimme More” – pierwszy singel amerykańskiej piosenkarki Britney Spears z jej piątego studyjnego albumu Blackout. Jest to pierwszy singel artystki zilustrowany teledyskiem od 2005 roku. Produkcją piosenki zajął się Nate „Danjahandz” Hills.
  "Piece of Me" – piosenka electropop stworzona przez Christiana Karlssona, Pontusa Winnberga i Klasa Åhlunda na piąty studyjny album amerykańskiej wokalistki pop Britney Spears, Blackout (2007). Wyprodukowany przez Bloodshy & Avant, utwór wydany został jako drugi singel promujący płytę dnia 7 stycznia 2008 roku w Wielkiej Brytanii.
  Sky News - brytyjska telewizja informacyjna, pierwszy w Europie 24-godzinny kanał informacyjny należący do prywatnego nadawcy News Corporation.
  Good Morning America (GMA) – poranny program amerykańskiej telewizji emitowany przez telewizje ABC od 3 listopada 1975. W dni powszednie program trwa dwie godziny, a na antenie ABC News Now od 2007 roku jest nadawana dłuższa wersja – trzygodzinna. Od 2004 jest emitowany jednogodzinny program w weekendy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.