Feltre

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Feltre – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska, w prowincji Belluno. Według danych na styczeń 2009 gminę zamieszkiwały 20 783 osoby przy gęstości zaludnienia 206,6 os./1 km².

Braunfels - miasto w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Gießen, w powiecie Lahn-Dill. Liczy 10 883 mieszkańców (30 czerwca 2012).Kiskunfélegyháza – miasto w środkowych Węgrzech, w komitacie Bács-Kiskun, na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, na południowy wschód od Budapesztu. Liczy ponad 30,3 tys. mieszkańców (I 2011 r.).

Miejsce narodzin wczesnorenesanowego humanisty Vittorina da Feltre. W lipcu 1943 miało tu miejsce jedno z ostatnich spotkań Hitlera z Mussolinim.

Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Wenecja Euganejska (wł. Veneto) – region administracyjny w północno-wschodnich Włoszech o powierzchni 18 377 km² ze stolicą w Wenecji (331,4 tys. mieszkańców). Od północy graniczy z Austrią, od wschodu z regionem Friuli-Wenecja Julijska, od południa z Emilią-Romanią a od zachodu z Trydentem-Górną Adygą i Lombardią.

Miasta partnerskie[ | edytuj kod]

 • Francja Bagnols-sur-Cèze
 • Niemcy Braunfels
 • Hiszpania Carcaixent
 • Belgia Eeklo
 • Węgry Kiskunfélegyháza
 • Wielka Brytania Newbury
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • strona internetowa gminy
 • Źródło danych: Istituto Nazionale di Statistica
 • Newbury – główne miasto na zachodzie hrabstwa Berkshire, położone w południowej Anglii. W roku 2004 liczyło 32 000 mieszkańców. Główna siedziba Vodafone – największego na świecie operatora telefonii komórkowej. Miasto znane jest z dwóch bitew, które miały tu miejsce podczas angielskiej wojny domowej: pierwsza bitwa w 1643 i druga bitwa w 1644.Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.
  Warto wiedzieć że... beta

  Carcaixent – gmina w Hiszpanii, w prowincji Walencja, w Walencji, o powierzchni 59,25 km². W 2011 roku gmina liczyła 20 779 mieszkańców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Eeklo – gmina położona w prowincji Flandrii Wschodniej, w Belgii. Gmina obejmuje tylko miasto Eeklo. Jej nazwa pochodzi od dwóch słów "eke" i "lo" - germańskich słów oznaczających dąb i rzadkie lasy.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.

  Reklama