• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Felix August Helfgott Genzmer

  Przeczytaj także...
  Historyzm – nurt w XIX-wiecznej architekturze światowej, polegający na naśladownictwie stylistyki minionych epok. Kierunek nietwórczy i eklektyczny, polegający na zaniechaniu dążenia do stworzenia stylu, odpowiadającego aktualnym warunkom historyczno-społecznym, na rzecz naśladowaniu przeszłych wielkich stylów w sztuce i architekturze.Wiesbaden – miasto uzdrowiskowe w środkowych Niemczech, od roku 1945 stolica kraju związkowego Hesja, w rejencji Darmstadt. Leży nad prawym brzegiem Renu, u podnóża gór Taunus. Znane jest ze źródeł termalnych. Od 1945 do Wiesbaden należy Mainz-Kastel, uprzednio część Moguncji.
  Berlin – stolica, siedziba rządu Republiki Federalnej Niemiec. Największe miasto Niemiec, na prawach kraju związkowego. Zajmuje powierzchnię 890 km², zamieszkuje je blisko 3,5 mln osób. Jest największym po Londynie i Paryżu miastem w Unii Europejskiej.
  Teatr Miejski w Wiesbaden

  Felix August Helfgott Genzmer - ur. 22 listopada 1856 w Łobzie, zm. 6 sierpnia 1929 w Berlinie-Dahlem, niemiecki architekt i wykładowca. Był ważnym przedstawicielem późnego historyzmu i pracował głównie w Wiesbaden i Berlinie. Był wykładowcą inżynierii lądowej i urbanistyki w Technischen Hochschule Charlottenburg (Uniwersytet Techniczny w Berlinie). Najważniejsze projekty to projekt wnętrza Teatru Królewskigo i Opery Królewskiej w Berlinie, oraz Teatru Miejskiego w Wiesbaden .

  Łobez (niem. Labes) – miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, siedziba powiatu łobeskiego i gminy miejsko-wiejskiej Łobez, położone nad rzeką Regą na Wysoczyźnie Łobeskiej. Według danych z 31 grudnia 2012 miasto miało 10 549 mieszkańców Prawa miejskie Łobez otrzymał przed 1295 r.

  Przypisy

  1. Walther Genzmer: Genzmer, Felix August Helfgott. In: Neue Deutsche Biographie (NDB). Band 6, Duncker & Humblot, Berlin 1964, ​ISBN 3-428-00187-7​, s. 195  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.