• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Feedback - album Rush

  Przeczytaj także...
  The Who – angielski zespół rockowy powstały w 1964, związany z subkulturą modsów, uważany za jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych wszech czasów.Geddy Lee (ur. 29 lipca 1953 w Toronto jako Gary Weinrib) – kanadyjski wokalista i basista. Gra także na instrumentach klawiszowych i gitarze akustycznej. Znany jest z występów w rockowej grupie Rush. Gra na sygnowanej swoim nazwiskiem gitarze basowej Fender Jazz Bass.
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.

  Feedbackminialbum kanadyjskiej grupy rockowej Rush, wydany w 2004 roku. Album zawiera osiem coverów utworów, które wpłynęły na gusta muzyczne muzyków Rush w latach sześćdziesiątych. Album jest uczczeniem 30. rocznicy wydania pierwszego albumu grupy Rush, podczas gdy muzycy grali już razem 36 lat.

  Neil Ellwood Peart (ur. 12 września 1952 w Hamilton) – kanadyjski perkusista rockowy. Znany z występów z grupą Rush. Jest także autorem większości tekstów do muzyki grupy.World Wrestling Entertainment, Inc. (działająca jako WWE, Inc.) – amerykańska spółka prywatna działająca głównie w sferze profesjonalnego wrestlingu, z dochodami w dziedzinach filmu, muzyki, licencjonowania produktów oraz bezpośredniej sprzedaży. Jest to obecnie największa federacja wrestlingu na świecie, osiągająca 13 milionów widzów w Stanach Zjednoczonych i transmitująca swoje programy w 30 językach do więcej niż 145 krajów. Jak inne federacje wrestlingu, programy WWE nie zawierają w sobie prawdziwych zawodów sportowych, lecz pojedynki z kontrolowanym przebiegiem oraz ustalonym zwycięzcą, których wynik jest uzależniony od fabularyzowanego scenariusza.

  Utwór Summertime Blues został oficjalnym utworem SummerSlam 2004 organizowanego przez WWE.

  Lista utworów[edytuj kod]

  1. "Summertime Blues" (Blue Cheer/The Who) – 3:43
  2. "Heart Full of Soul" (The Yardbirds) – 2:52
  3. "For What It's Worth" (Buffalo Springfield) – 3:30
  4. "The Seeker" (The Who) – 3:27
  5. "Mr. Soul" (Buffalo Springfield) – 3:51
  6. "Seven and Seven Is" (Love) – 2:53
  7. "Shapes of Things" (The Yardbirds) – 3:16
  8. "Crossroads" (Cream) – 3:27

  Twórcy[edytuj kod]

 • Geddy Lee – gitara basowa, śpiew
 • Alex Lifeson – gitara
 • Neil Peart – perkusja, instrumenty perkusyjne
 • Single[edytuj kod]

 • Summertime Blues
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[edytuj kod]

 • Okładka

 • Rush – debiutancki album kanadyjskiej grupy Rush wydany w 1974 roku. We wszystkich utworach na zestawie perkusyjnym grał John Rutsey, który odszedł z zespołu wkrótce po wydaniu płyty.Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Blue Cheer - amerykańskie trio psychodeliczne powstałe w 1967 w San Francisco, blisko związane z ruchem hippisowskim. W 2009 roku po śmierci Dickie Petersona grupa została rozwiązana.
  Love – amerykański zespół muzyczny, działający na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Jego liderami byli Arthur Lee, wokalista, twórca piosenek i gitarzysta, oraz Bryan MacLean – gitarzysta i twórca piosenek. Love była jedną z pierwszych zróżnicowanych rasowo amerykańskich grup popowych. W jej muzyce dało się dostrzec niezwykle szerokie spektrum inspiracji - była ona kombinacją rock and rolla, garage rocka, muzyki folk, piosenki teatralnej i rocka psychodelicznego. Uznanie, jakim krytycy darzą obecnie grupę, daleko przekracza ograniczoną popularność, jaką cieszyła się ona w czasie swojego istnienia; album Forever Changes z 1967 jest często wzmiankowany jako jeden z najważniejszych w historii muzyki rockowej. 17 marca 1970 roku grupa nagrała z Jimim Hendriksem utwór "The Everlasting First" który znalazł się na płycie False Start.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.