• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fe-Male

  Przeczytaj także...
  Kasia Cerekwicka, właśc. Katarzyna Cerekwicka (ur. 17 marca 1980 w Koszalinie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i R&B.Majka − polski serial obyczajowy emitowany w telewizji TVN oraz TVN HD od 4 stycznia 2010 i na antenie TVN HD+1 od 1 maja 2010. Emisja ostatniego odcinka odbyła się 23 grudnia 2010. Natomiast pilotażowy odcinek wyemitowano 22 grudnia 2009, po ostatnim odcinku poprzednio emitowanego serialu BrzydUla. Serial wzorowany jest na wenezuelskiej telenoweli Juana la virgen. Od 14 lutego 2011 stacja TVN 7 rozpoczęła powtórkową emisję serialu, która zakończyła się 30 czerwca 2011.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Fe-Male – czwarty album polskiej piosenkarki popowej, Kasi Cerekwickiej, którego premiera odbyła się 31 maja 2010 roku. Płytę promowały single "Wszystko czego chcę od ciebie" oraz "Książę". Piosenka "Wszystko czego chcę od ciebie" wykorzystana została w serialu Majka. Teksty piosenek napisała Kasia Cerekwicka, a muzykę Piotr Siejka.

  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.Książę – singiel Kasi Cerekwickiej wydany w 2010. Jest to drugi singiel promujący płytę Fe-Male. Premiera teledysku, w którym wystąpił m.in. aktor Wojciech Medyński, odbyła się 18 września na jej oficjalnej stronie internetowej. Na liście portalu Interia wideoklip dotarł do drugiej pozycji. Po raz pierwszy Cerekwicka wykonała fragment piosenki 28 sierpnia podczas Bydgoszcz Hit Festiwal 2010, jako wstęp do utworu "Wszystko czego chcę od Ciebie".

  W lipcu 2010 roku pochodząca z płyty kompozycja "Wszystko czego chcę od ciebie" została nominowana do nagrody Superjedynki w kategorii "Przebój Roku".

  Lista utworów[]

  1. Kiedy w sercu miłość (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) – 3:46
  2. Wszystko czego chcę od ciebie (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) – 4:02
  3. Książę (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) – 3:29
  4. Ballada o miłości (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) – 4:35
  5. Siłaczka (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) – 3:44
  6. Pytanie bez odpowiedzi (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) - 3:53
  7. Singiel-K (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) – 4:04
  8. Jak cudownie (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) – 4:40
  9. Szukamy siebie (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) - 3:40
  10. Finał (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) – 3:46

  Bonus

  Superjedynki – polski muzyczny plebiscyt telewizyjny organizowany w Opolu od 2000 roku przez TVP1 i Radio RMF FM. Wykonawcy są nagradzani za osiągnięcia w ciągu 12 miesięcy poprzedzających imprezę.
  1. Żyj intensywnie (sł. Kasia Cerekwicka muz. Piotr Siejka) - 3:49

  Pozycje na listach[]

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.