• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fareham - borough

  Przeczytaj także...
  Titchfield – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 26 km na południowy wschód od miasta Winchester i 107 km na południowy zachód od Londynu.Fareham - miasto w Wielkiej Brytanii. w Anglii w hrabstwie Hampshire między Southampton a Portsmouth. Położone jest nad Zatoką Fareham przy ujściu rzeki Wallington. Miasto liczy 10800 mieszkańców. Wytwarza się tu czerwoną cegłę; jest również ośrodkiem wielu centrów informacji telefonicznej (call centre).
  Wallington – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 28 km na południowy wschód od miasta Winchester i 103 km na południowy zachód od Londynu.

  Farehamdystrykt w hrabstwie Hampshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 111 581 mieszkańców.

  Hill Head – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 30 km na południe od miasta Winchester i 109 km na południowy zachód od Londynu.Swanwick – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 23 km na południe od miasta Winchester i 107 km na południowy zachód od Londynu.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Fareham
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Portchester, Butlocks Heath, Catisfield, Fareham Common, Funtley, Hill Head, Hook, Lower Swanwick, Park Gate, Sarisbury, Stubbington, Swanwick, Titchfield, Titchfield Common, Wallington, Warsash.

  Warsash – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 24 km na południe od miasta Winchester i 110 km na południowy zachód od Londynu.Catisfield – część miasta Fareham w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 26 km na południowy wschód od miasta Winchester i 106 km na południowy zachód od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: Fareham (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-05-04].
  Stubbington – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 29 km na południowy wschód od miasta Winchester i 108 km na południowy zachód od Londynu.Park Gate – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 24 km na południe od miasta Winchester i 107 km na południowy zachód od Londynu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Hampshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone nad kanałem La Manche i cieśniną Solent.
  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).
  Lower Swanwick – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 21 km na południe od miasta Winchester i 107 km na południowy zachód od Londynu.
  Fareham Common – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Fareham. Leży 28 km na południowy wschód od miasta Winchester i 103 km na południowy zachód od Londynu.
  Portchester – miejscowość w południowej Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Hampshire, w dystrykcie (borough) Fareham, położona na północny zachód od miasta Portsmouth, stanowiąc część jego aglomeracji.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Hook – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire. Leży 26 km na południe od miasta Winchester i 109 km na południowy zachód od Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.177 sek.