• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Komputerowa gra fabularna (ang. computer Role Playing Game, w skrócie cRPG) – gatunek gier komputerowych, pierwotnie tworzonych na komputery osobiste i inne domowe komputery. Pierwsze gry cRPG były inspirowane przez wczesne tradycyjne RPG, w szczególności przez system Dungeons & Dragons i starały się być dla gracza podobnym doświadczeniem.
  Tura – w tradycyjnych i komputerowych grach strategicznych i grach fabularnych oznacza określoną jednostkę czasu gry, w której gracz wykonuje swój ruch, podejmuje jakieś działanie. W tym czasie nie mogą działać jego przeciwnicy, ewentualnie sojusznicy.

  Fallout Tactics: Brotherhood of Steel – komputerowa gra strategiczna z elementami gry fabularnej osadzona w postapokaliptycznym świecie przyszłości, wyprodukowana przez Micro Forté i wydana w 2001 roku przez Interplay Entertainment. Gra należy do serii Fallout i w przeciwieństwie do poprzednich części serii zawiera tryb gry wieloosobowej. Rozgrywka może odbywać się zarówno przez sieć lokalną, jak i przez Internet. Na jednej mapie grać może 18 graczy kontrolujących maksymalnie 36 bohaterów.

  Izometria (gr. isos – równy, métron – miara; także przekształcenie izometryczne, izomorfizm izometryczny) – funkcja zachowująca odległości między punktami przestrzeni metrycznej. W geometrii figury między którymi istnieje izometria (są izometryczne) nazywne są przystającymi.Interplay Entertainment Corporation – amerykański producent i wydawca gier komputerowych. Najbardziej znanymi grami Interplay są gry z serii Fallout. Firma stoi na krawędzi bankructwa od 2004 roku.

  Rozgrywka[ | edytuj kod]

  Gracz rozpoczyna grę w wirtualnym świecie obserwowanym w widoku izometrycznym. Rozgrywka toczy się w trybie turowym bądź w czasie rzeczywistym. Gracz może grać samotnie lub w trybie gry wieloosobowej.

  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.Rasa – popularne określenie gatunków istot humanoidalnych w wielu światach fantasy. Rasy te są w jakiś sposób ze sobą połączone, najczęściej poprzez powstanie ze wspólnej rasy-przodka (zwykle jest to człowiek lub elf) za pomocą magii lub też boskich działań. Użycie terminu rasa zostało spopularyzowane przez J. R. R. Tolkiena oraz (później) przez grę fabularną Dungeons & Dragons. Obecnie w wielu fikcyjnych światach można się spotkać z używaniem terminów rasa i gatunek zamiennie.

  W stosunku do gier Fallout i Fallout 2 wprowadzono zmiany w rozgrywce, takie jak zwiększona liczba ras czy zmiana limitu punktów SPECIAL przydzielanych w celu zwiększenia danych umiejętności gracza.

  Kampania[ | edytuj kod]

  Kampanię gracz rozpoczyna jako rekrut organizacji o nazwie Bractwo Stali. Bractwo przydziela wiele misji, z których część obejmuje obszar istniejących dzisiaj miast i miejsc leżących na terenie Stanów Zjednoczonych, takich jak Freeport, Rock Falls, Preoria, Quincy, Springfield, St. Louis, Jefferson, Kansas City czy Osceolla. Na początku podróży przestrzenie pokonuje się na piechotę, jednak w czasie niektórych z misji można znaleźć różne pojazdy, które usprawniają podróż oraz zapewniają częściowo ochronę. Jednak pojazdy mogą zostać zniszczone bezpowrotnie, dlatego należy uważać na ich stan oraz w miarę możliwości naprawiać. Wraz z wykonywaniem kolejnych misji gracz zyskuje coraz większą liczbę baz (bunkrów Bractwa Stali), co wiąże się z nowymi, coraz silniejszymi przeciwnikami. Gracz w miarę rozgrywki musi mierzyć się z bandytami, zmutowanymi zwierzętami, łupieżcami i robotami. W Bractwie Stali można wyróżnić dwa rodzaje jego członków. Są to wojskowi i naukowcy – tzw. Skrybowie. Wojskowi zdobywają poszczególne rangi wraz ze zdobywaniem doświadczenia, począwszy od kadetów, giermków, rycerzy aż do paladynów. Skrybowie są naukowcami, zajmują się głównie opracowywaniem nowych technologii, jak i poznawaniem „techniki starożytnych”, ludzi sprzed wojny atomowej.

  Gra wieloosobowa (ang. multiplayer) – rodzaj (bądź tryb) gry pozwalający na jednoczesną rozgrywkę wielu graczy w tę samą grę komputerową lub wideo.Fallout 2 (właściwie Fallout 2: A Post Nuclear Role Playing Game) – komputerowa gra fabularna wyprodukowana przez Black Isle Studios i wydana w 1998 roku przez Interplay Entertainment. Jest to kontynuacja gry Fallout.

  Gra wieloosobowa[ | edytuj kod]

  Rozgrywka w trybie gry wieloosobowej może odbywać się zarówno przez sieć LAN, jak i przez Internet. Przed rozpoczęciem gry gracz może dokonać personalizacji rozgrywki, na przykład liczbę punktów doświadczenia przydzielanych postaciom, liczbę członków zespołu, rodzaj mapy, na której ma miejsce rozgrywka itp.

  Sieć lokalna (ang. LAN – Local Area Network) – sieć komputerowa łącząca komputery na określonym obszarze takim jak blok, szkoła, laboratorium, czy też biuro. Główne różnice LAN, w porównaniu z siecią WAN, to m.in. wyższy wskaźnik transferu danych, czy też mniejszy obszar geograficzny.Fallout – seria postapokaliptycznych komputerowych gier fabularnych stworzona przez Interplay Entertainment. Chociaż akcja osadzona jest w XXII i XXIII wieku, retrofuturystyczne realia i oprawa graficzna nawiązują do powojennej kultury Ameryki lat 50. XX wieku, stanowiąc połączenie nadziei na stworzenie nowych technologii i strachu przed nuklearną zagładą (stąd też nazwa serii, oznaczająca opad promieniotwórczy). Seria uznawana jest za duchowego spadkobiercę gry Wasteland z 1998 roku. Chociaż nie są one ze sobą powiązane, założenia świata, jego mieszkańcy, miejsca i postaci w obu z nich są podobne pod wieloma względami.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Akcja gry zaczyna się po wschodniej części Stanów Zjednoczonych, po wielkiej wojnie atomowej, która niemal zniszczyła życie na ziemi. Gracz wciela się w jedną z osób ukrytych w krypcie (rodzaju schronu pozwalającego w grze przetrwać wojnę), która wychodzi ze schronienia. Postać kierowana przez gracza nie jest pierwszą, która opuszcza schronienie. Pierwsi uchodźcy z podziemia, zrzeszeni w tzw. Bractwie Stali, popadli w konflikt z innymi mieszkańcami podziemia. Gracz dociera do Bractwa Stali, którego siedziba znajduje się w Chicago, i próbuje wkupić się w ich łaski.

  Fallout – komputerowa gra fabularna osadzona w świecie postapokaliptycznym, wyprodukowana przez Black Isle Studios i wydana w 1997 przez Interplay Entertainment. Jej kontynuacją jest Fallout 2.Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Kopia oficjalnej strony internetowej (ang.)
 • Fallout Tactics: Brotherhood of Steel na The Vault, the Fallout wiki (ang.)
 • Portal Fallout Tactics na The Fallout wiki (ang.)
 • Komputerowa gra strategiczna jest to program służący jako jedno, bądź wieloosobowa gra, w której wygrana zależy nie tylko od losu, ale przede wszystkim od strategii, wiedzy i planowania. Takie gry mogą wymagać od użytkownika np. umiejętności dowodzenia oddziałami wojska lub zarządzania kapitałem przedsiębiorstwa.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.