• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fallout 76



  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Griefing – zachowanie graczy spotykane w grach typu MMORPG polegające na szkodzeniu otoczeniu i innym graczom. Termin pochodzi od angielskiego słowa grief (czyli żal, zgryzota) i może być tłumaczony na "przysparzać komuś powodów do żalu, zgryzoty, smutku". Griefing jest synonimem wandalizmu.Komputerowa gra survivalowa – podgatunek komputerowej gry akcji, którego rozgrywkę najczęściej cechuje otwarty świat, a zadaniem gracza jest przetrwanie.

  Fallout 76wieloosobowa fabularna gra akcji stworzona przez Bethesda Game Studios na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One, stanowiąca prequel serii Fallout. Gra została wydana 14 listopada 2018 przez Bethesda Softworks.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Fallout 76 stanowi prequel poprzednich gier z serii. Jego akcja osadzona jest w roku 2102 w alternatywnej linii czasowej, 25 lat po wojnie atomowej, która zniszczyła Ziemię. Przed wojną rząd Stanów Zjednoczonych wybudował szereg schronów przeciwatomowych, tzw. krypt. Postać gracza pochodzi z krypty 76 wybudowanej w Wirginii Zachodniej. Zgodnie z informacjami z poprzednich odsłon serii mieszkańcy krypty 76 byli grupą kontrolną, czyli – w odróżnieniu od większości pozostałych schronów – w krypcie 76 nie były prowadzone żadne eksperymenty. W tzw. Dniu Powrotu bohater wraz z pozostałymi mieszkańcami opuszczają kryptę, a ich celem jest odbudowanie i ponowne zasiedlenie Wirginii Zachodniej, żeby dla przyszłych pokoleń przetrwać mógł przedwojenny styl życia.

  Modyfikacja gry komputerowej (potocznie mod) – przeróbka gry komputerowej wykonana przez społeczność graczy albo na zlecenie producenta gry (np. Fallout 3: Point Lookout).John Denver, właśc. Henry John Deutschendorf Jr. (ur. 31 grudnia 1943 w Roswell, zm. 12 października 1997 w Pacific Grove) – amerykański piosenkarz muzyki country, folk i pop. Jego najbardziej znaną piosenką jest "Take Me Home, Country Roads".

  Gracz może odwiedzić istniejące w rzeczywistości miejsca, takie jak chociażby West Virginia State Capitol, The Greenbrier, Woodburn Circle czy New River Gorge Bridge. W grze pojawiają się również nowe rodzaje przeciwników, z których część, jak chociażby Mothman czy potwór z Flatwoods, inspirowanych jest folklorem zachodniowirginijskim.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Fallout 4 – fabularna gra akcji z otwartym światem należąca do serii Fallout, stworzona przez Bethesda Game Studios. Gra została wydana przez firmę Bethesda Softworks 10 listopada 2015 na platformy Microsoft Windows, Xbox One i PlayStation 4.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]




  Warto wiedzieć że... beta

  Electronic Entertainment Expo, znane także jako albo E3 – jest największą coroczną wystawą przemysłu gier komputerowych i wideo. Ekspozycja jest otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy targów, tzn. otwartej dla wszystkich chętnych.
  Komputerowa gra wieloosobowa (ang. multiplayer video game) – rodzaj bądź tryb gry pozwalający na jednoczesną rozgrywkę wielu graczy w tę samą grę komputerową.
  Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone.
  Rust – gra komputerowa o otwartym świecie z gatunku survival z widokiem pierwszoosobowym. Wyprodukowana została przez brytyjskie studio Facepunch Studios. Wydanie gry zostało zaplanowane na 2016 roku na platformę PC, od 11 grudnia 2013 roku gra dostępna jest w trybie wczesnego dostępu.
  Austin – miasto w południowej części Stanów Zjednoczonych, nad rzeką Kolorado (nie mylić z inną rzeką Kolorado tworzącą Wielki Kanion), stolica stanu Teksas. Miasto powstało w 1839 roku z osady Waterloo. Nową nazwę nadano mu na cześć zasłużonego dla Teksasu polityka Stephena F. Austina zwanego Ojcem Teksasu.
  Bethesda Game Studios – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją gier komputerowych. Główna siedziba znajduje się w stanie Maryland. W 2015 roku otworzono drugie studio Bethesda Game Studios Montreal, a w 2018 Bethesda Game Studios Austin. W 2015 roku studio zostało nominowane przez The Game Awards do nagrody producent roku.
  Influencer (ang. od influence „wpływ” z łac. influentia „wpływ” od influere „wpływać”, in „w” i fluere „płynąć”) – w świecie mediów społecznościowych osoba wpływowa, która jest w stanie oddziaływać na decyzje wielu ludzi, z którymi posiada trwałe relacje. Często tym terminem określa się twórców internetowych o znacznym rozgłosie, którzy posiadają znaczne grono odbiorców. Twórcy tego rodzaju bywają wykorzystywani w ramach kampanii marketingowych, gdyż potrafią umiejętnie wpływać na zachowania internautów. Influencerzy koncentrują się często na pewnej ustalonej tematyce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.