• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fala zbrodni

  Przeczytaj także...
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.

  Fala zbrodni – polski serial kryminalno-sensacyjny, emitowany na antenie telewizji Polsat od 7 listopada 2003 do 7 lutego 2008, oparty na szwedzkim oryginale Brottsvåg na licencji Jarowskij Enterprises AB.

  Serial cechuje się dużą ilością akcji, brutalnością i często padającymi wulgaryzmami. Zdjęcia do serialu realizowane były we Wrocławiu.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  OPZ – Oddział do zwalczania Przestępczości Zorganizowanej to specjalna eksperymentalna, elitarna jednostka policji kierowana przez Renatę Lemańską, podległą Rajmundowi Sieradzkiemu, której celem jest walka z przestępczością zorganizowaną. W skład jednostki od początku jej istnienia wchodzą policjanci operacyjni: nerwowy i impulsywny Igor „Szajba” Szajbiński, jego spokojniejszy przyjaciel Błażej „Budrys” Kowal, niedostępna Daria „Czarna” Westman i najbardziej doświadczony glina w zespole Adam Kruczkowski oraz nieco mniej aktywni „Tomiak” i „Pantera”, a także analitycy: spokojny Kuba Wiśniewski, spec od komputerów i dowcipny lecz impulsywny analityk Szymon Rafalski specjalizujący się w przesłuchiwaniu. Fabuła serialu koncentruje się na walce z przestępstwem zorganizowanym, w szczególności z rosyjską mafią, ale także na życiu osobistym policjantów.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.

  Spis serii[ | edytuj kod]

   Zapoznaj się również z: Lista odcinków serialu Fala zbrodni.

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. W okresie od 7 listopada do 19 grudnia 2003.
  2. W okresie od 4 marca do 15 kwietnia 2004.
  3. W okresie od 11 września 2005 do 18 grudnia 2005.
  4. W okresie od 5 marca do 2 lipca 2006.
  5. W okresie od 21 września do 2 listopada 2006 oraz ponownie od 4 stycznia 2007 do 15 lutego 2007.
  6. W okresie od 9 listopada 2006 do 21 grudnia 2006.
  7. W dniu 22 lutego 2007.
  8. W dniu 1 marca 2007.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Wyborcza.pl, wroclaw.wyborcza.pl [dostęp 2018-01-28].
  2. Nadchodzi "Fali zbrodni" - Wrocław - NaszeMiasto.pl, wroclaw.naszemiasto.pl [dostęp 2018-01-28] (pol.).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Fala zbrodni w bazie IMDb (ang.)
 • Fala zbrodni w bazie Filmweb
 • Fala zbrodni w bazie filmpolski.pl
 • Strona i odcinki serialu w Ipla
 • Telewizja Polsat spółka z o.o. – grupa 24 kanałów Zygmunta Solorza-Żaka – 4 ogólnych (Polsat, Polsat HD, TV4, TV6), 6 sportowych (Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport News, Polsat Sport Weekend), 2 rozrywkowych (Polsat Café, Polsat Play), 2 filmowych (Polsat Film, Polsat Film HD), informacyjnego (Polsat News), biznesowego (Polsat Biznes), polonijnego (Polsat 2), telenowelowego (Polsat Romans), dziecięcego (Polsat JimJam), kryminalnego (Polsat Crime & Investigation), kulinarnego (Polsat Food), przyrodniczego (Polsat Viasat Nature), historycznego (Polsat Viasat History) i podróżniczego (Polsat Viasat Explorer).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.756 sek.