• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Faith Hill

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Faith Hill, właśc. Audrey Faith Perry (ur. 21 września 1967 w Jackson w stanie Missisipi) – amerykańska piosenkarka country, aktorka.

  Chociaż debiutowała w 1993 roku albumem Take Me As I Am, to popularność zdobyła dopiero w roku 1999 dzięki piosence "This Kiss". Swoistym przyjęciem do grona największych był występ na koncercie "Divas Live" wraz z Tiną Turner, Cher i Whitney Houston w tym samym roku. Jej album Faith z poprzedniego roku sprzedał się w liczbie 4 mln egzemplarzy. Z czasem jej styl zaczął ewoluować od country w stronę pop.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Faith Hill jest żoną znanego piosenkarza country Tima McGraw (nagrał z raperem Nelly utwór Over and Over). Hill wykonała też główną piosenkę do filmu Pearl Harbor, która została wyróżniona nominacją do Nagrody Publiczności.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Filmografia[ | edytuj kod]

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Soul2Soul Tour – trasa koncertowa Tima McGrawa i Faith Hill
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Steve Huey: Faith Hill Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-11-13].
  2. Faith Hill Billboard Chart History (ang.). www.billboard.com. [dostęp 2016-11-20].
  3. Faith Hill Australian Albums Chart (ang.). www.australian-charts.com. [dostęp 2016-11-20].
  4. Faith Hill UK Chart History (ang.). www.officialcharts.com. [dostęp 2016-11-20].
  5. Faith Hill/Longplay-Chartverfolgung (niem.). www.musicline.de. [dostęp 2016-11-20].
  6. RIAA: Faith Hill (ang.). www.riaa.com. [dostęp 2016-11-20].
  7. Music Canada: Faith Hill (ang.). musiccanada.com. [dostęp 2016-11-20].
  8. Stephen Thomas Erlewine: Faith Hill Faith review (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-11-20].
  9. Stephen Thomas Erlewine: Faith Hill Breathe review (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-11-20].
  10. Robert L. Doerschuk: Faith Hill Cray Review (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-11-20].
  11. Stephen Thomas Erlewine: Faith Hill Fireflies review (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-11-20].
  12. Stephen Thomas Erlewine: Faith Hill Joy to the world review (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-11-20].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Soul2Soul Tour – pierwsza amerykańska trasa koncertowa małżeństwa muzyki country, Tima McGrawa i Faith Hill, która odbyła się w 2000 r.; obejmowała 65 koncertów.
  Warto wiedzieć że... beta

  Cher, właśc. Cherilyn Sarkisian LaPiere (ur. 20 maja 1946 w El Centro w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka, aktorka, reżyserka i producentka muzyczna, określana jako „Bogini Pop” (ang. Goddess of Pop).
  Tina Turner (właśc. Anna Mae Bullock, ur. 26 listopada 1939 w Nutbush, Tennessee) – urodzona w USA, posiadająca aktualnie obywatelstwo Szwajcarii wokalistka soulowa i rockowa, obdarzona charakterystycznym zachrypniętym, mocnym głosem, sceniczną charyzmą i energią. Uważana jest za "Królową Rocka".
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  21 września jest 264. (w latach przestępnych 265.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 101 dni.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Whitney Elizabeth Houston (ur. 9 sierpnia 1963 w Newark, zm. 11 lutego 2012 w Beverly Hills) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i R&B, aktorka, producentka filmowa, aranżerka, autorka piosenek i była modelka. Według księgi rekordów Guinnessa była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach. Jej sukces otworzył drzwi innym czarnoskórym kobietom do sukcesu w filmach i muzyce pop.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.804 sek.