Factory Instrumentation Protocol

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

FIP (ang. Factory Instrumentation Protocol) – komputerowa sieć przemysłowa oparta na modelu PDK (Producent, Dystrybutor, Konsument) (ang. PDC).

Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

Jest to protokół stosunkowo młody, powstał w latach 90. zeszłego stulecia we Francji jako wynik współpracy wielu ośrodków akademickich oraz firm. Dzięki zastosowaniu modelu PDK w większości zastosowań zapewnia on lepszą sprawność oraz przepustowość niż sieci oparte na innych modelach (Master-Slave lub Token-Bus/Token-Ring)

Organizacja WorldFIP zmodyfikowała nieznacznie ten protokół i rozwija go pod własną nazwą WorldFIP.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Organizacja WorldFIP
  • Reklama