• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fabrizio Meoni

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Kifa (arab. كيفة, fr. Kiffa) – miasto w południowej Mauretanii, ośrodek administracyjny regionu Al-Asaba. Mieszka tu około 77 tys. osób (stan z roku 2008). Miasto słynie ze swoich wyrobów rzemieślniczych. Centrum handlowo-usługowe regionu koczowniczego pasterstwa; węzeł drogowy; lotnisko. Trzecie co do wielkości miasto kraju.
  KTM – firma produkująca motocykle, rowery, quady, gokarty i od nie dawna skutery, firma założona w 1934 roku przez Hansa Trunkenpolza w Mattighofen w Austrii. Motocykle produkowane przez KTM regularnie zajmują czołowe miejsca w Rajdzie Dakar.

  Fabrizio Meoni (ur. 31 grudnia 1957 w Castiglion Fiorentino, zm. 11 stycznia 2005 w Kifie) – sportowiec, motocyklista włoski startujący w rajdach terenowych.

  Rajd Dakar (dawniej Paryż-Dakar) to doroczny rajd terenowy organizowany obecnie przez Amaury Sport Organisation na początku roku. Rajd dostępny jest również dla amatorów, którzy stanowią około 80% uczestników.

  W 2001 i 2002 wygrał rywalizację motocyklistów w Rajdzie Dakar (na motocyklu KTM). W 2005 roku, także na motocyklu KTM, przez pewien czas był liderem tej imprezy. Zmarł na atak serca na trasie 11. etapu; zajmował w chwili śmierci 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

  Starty w Rajdzie Dakar[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.914 sek.