• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • FIM Rally  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Żelazna kurtyna – określenie porządku pojałtańskiego, które spopularyzował Winston Churchill 5 marca 1946 roku, podczas historycznego przemówienia w amerykańskim mieście Fulton w stanie Missouri. Wygłosił on tam zdanie o "żelaznej kurtynie" (ang. iron curtain), przebiegającej od Szczecina po Triest.Wyspa Młyńska – zabytkowa wyspa rzeczna w rejonie staromiejskim Bydgoszczy, o powierzchni ok. 6,5 ha, mieszcząca obiekty kulturalne i rekreacyjne, otoczona bulwarami i urządzeniami hydrotechnicznymi.
  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]
 • Oficjalna strona FIM Rally 2012 Poland
 • Oficjalna strona Polskiego Związku Motorowego
 • Strona klubu LKT "Wyczół" Gościeradz
 • Strona Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM (ang.)


 • Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Turystyka motocyklowa - połączenie turystyki i przemieszczania sie motocyklem. Czyli poznawanie swiata w celach wypoczynkowych i niekomercyjnych z wykorzystaniem motocykla jako glownego srodka transportu.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Bruksela (fr. Bruxelles, nid. Brussel, niem. Brüssel) – miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.
  Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy (LPKiW), również: Myślęcinek – największy park miejski w Polsce, liczący 830 hektarów powierzchni, usytuowany w północnej części Bydgoszczy, w odległości 5 km od ścisłego centrum miasta. Zwany jest potocznie "parkiem w Myślęcinku" od nazwy części miasta, w jakiej się znajduje.
  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  FIM Rally - to coroczny zlot motocykli turystycznych, z prawie 80-letnią tradycją. Jest to największa tego typu impreza rekreacyjna, w której wynik sportowy, czas i prędkość schodzą na dalszy plan. To największe spotkanie turystyczne w kalendarzu imprez Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM). Co roku organizuje je inne państwo, które, goszcząc motocyklistów z całego świata, umożliwia im poznanie kultury, historii i obyczajów gospodarza rajdu. Przez trzy dni uczestnicy FIM Rally wspólnie podróżują i spędzają czas, wymieniając się doświadczeniami. O tym jak ważne jest to wydarzenie w motocyklowym świecie świadczy nie tylko długa historia zlotu, ale i liczba jego uczestników oraz prestiż związany z organizacją spotkania w swoim kraju. W 2012 roku organizatorem 67. edycji zlotu była Polska.
  II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.697 sek.