• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • FIM Rally  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Żelazna kurtyna – określenie porządku pojałtańskiego, które spopularyzował Winston Churchill 5 marca 1946 roku, podczas historycznego przemówienia w amerykańskim mieście Fulton w stanie Missouri. Wygłosił on tam zdanie o "żelaznej kurtynie" (ang. iron curtain), przebiegającej od Szczecina po Triest.Wyspa Młyńska – zabytkowa wyspa rzeczna w rejonie staromiejskim Bydgoszczy, o powierzchni ok. 6,5 ha, mieszcząca obiekty kulturalne i rekreacyjne, otoczona bulwarami i urządzeniami hydrotechnicznymi.
  Polska w zlotach FIM Rally[ | edytuj kod]

  W 2012 roku już po raz piąty gospodarzem zjazdu zostanie Polska. Miastem, które przyjmie zagranicznych turystów będzie Bydgoszcz. We wcześniejszych latach uczestnicy FIM Rally gościli już w takich miastach jak Olsztyn, Kraków (dwukrotnie) czy Lublin. Spotkanie w Bydgoszczy odbędzie się m.in. dzięki dużym staraniom członków klubu LKT "Wyczół" Gościeradz, którzy od 2005 roku regularnie biorą udział w zlotach FIM Rally jako reprezentacja Polski (debiut miał miejsce już w 1995 roku w MalselvNorwegia):

  Turystyka motocyklowa - połączenie turystyki i przemieszczania sie motocyklem. Czyli poznawanie swiata w celach wypoczynkowych i niekomercyjnych z wykorzystaniem motocykla jako glownego srodka transportu.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
 • 2005 rok – 60 FIM Rally TartuEstonia, 21-24 lipca,
 • 2006 rok – 61 FIM Rally Berlin – Niemcy, 19-23 lipca,
 • 2007 rok – 62 FIM Rally CesenaticoWłochy, 06-08 czerwca,
 • 2008 rok – 63 FIM Rally Messinia – Grecja, 07-13 lipca,
 • 2009 rok – 64 FIM Rally ZadarChorwacja, 25-30 maja,
 • 2010 rok – 65 FIM Rally Herentals – Belgia, 22-24 czerwca,
 • 2011 rok – 66 FIM Rally Tulln – Austria, 06-08 lipca.
 • Organizacją edycji rajdu w Bydgoszczy zajmuje się właśnie prezes klubu – Bartosz Zwolanowski, który jest zauroczony ideą i atmosferą tych spotkań. Impreza w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 19-21 lipca, a jej baza znajdować się będzie na terenach wystawienniczych LPKiW Myślęcinek. Pierwszego dnia uczestnicy rajdu zaprezentują się na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. Na drugi dzień organizatorzy imprezy przewidzieli dla swoich gości wycieczkę do Torunia. Ostatniego dnia ulicami Bydgoszczy przejedzie uroczysta parada narodów złożona ze wszystkich uczestników zlotu.

  Bruksela (fr. Bruxelles, nid. Brussel, niem. Brüssel) – miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy (LPKiW), również: Myślęcinek – największy park miejski w Polsce, liczący 830 hektarów powierzchni, usytuowany w północnej części Bydgoszczy, w odległości 5 km od ścisłego centrum miasta. Zwany jest potocznie "parkiem w Myślęcinku" od nazwy części miasta, w jakiej się znajduje.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Turystyka motocyklowa
 • FIM Rally 2012


 • Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  FIM Rally - to coroczny zlot motocykli turystycznych, z prawie 80-letnią tradycją. Jest to największa tego typu impreza rekreacyjna, w której wynik sportowy, czas i prędkość schodzą na dalszy plan. To największe spotkanie turystyczne w kalendarzu imprez Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM). Co roku organizuje je inne państwo, które, goszcząc motocyklistów z całego świata, umożliwia im poznanie kultury, historii i obyczajów gospodarza rajdu. Przez trzy dni uczestnicy FIM Rally wspólnie podróżują i spędzają czas, wymieniając się doświadczeniami. O tym jak ważne jest to wydarzenie w motocyklowym świecie świadczy nie tylko długa historia zlotu, ale i liczba jego uczestników oraz prestiż związany z organizacją spotkania w swoim kraju. W 2012 roku organizatorem 67. edycji zlotu była Polska.
  II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.
  Grecja (gr. Ελλάδα Elláda, IPA: [e̞ˈlaða] lub Ελλάς Ellás, IPA: [e̞ˈlas]), Republika Grecka (Ελληνική Δημοκρατία Ellinikí Dimokratía, IPA: [e̞ˌliniˈci ðimo̞kraˈtiˌa]) – kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami: Albanią, Macedonią Północną i Bułgarią od północy oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja ma dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 2500 wysp, w tym 165 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2918 m n.p.m. Mitikas w masywie Olimpu.
  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.
  Motocykl – jedno- lub dwuśladowy mechaniczny pojazd drogowy bez nadwozia, posiadający dwa (lub więcej) koła jezdne, wyposażony w silnik spalinowy o masie własnej do 400 kg i o pojemności powyżej 50 cm³ (do II wojny światowej – powyżej 100 cm³), przeznaczony do przewozu jednej lub dwóch osób (niekiedy trzech, w przypadku zainstalowania wózka bocznego, tzw. kosza).
  Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) – państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej. Członek Unii Europejskiej i NATO. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.