• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • FC St. Pauli  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  St. Pauli, Hamburg-St. Pauli — dzielnica miasta Hamburg w Niemczech, w okręgu administracyjnym Hamburg-Mitte. Od 1894 w granicach miasta.Klub sportowy – podstawowa jednostka organizacyjna realizująca cele i zadania w zakresie kultury fizycznej. Organizacja sportowa posiadająca osobowość prawną działająca, jako osoba prawna (w formie sportowej spółki akcyjnej lub stowarzyszenia kultury fizycznej) bądź, jako osoba fizyczna będąca przedsiębiorcą, której głównym - i najczęściej jedynym - celem jest udział w rozgrywkach sportowych, organizowanych pod egidą konkretnej federacji (krajowej, bądź kontynentalnej - rzadziej światowej) w stosownej kategorii wiekowej, płci i statusie zrzeszonych w nim osób.

  Fußball-Club St. Pauli von 1910 e.V., skrótowo nazywany FC St. Pauliniemiecki klub sportowy z Hamburga założony 15 maja 1910, mający swoją siedzibę w dzielnicy St. Pauli, nieopodal Reeperbahn. Jest klubem wielosekcyjnym; oprócz sekcji piłki nożnej mężczyzn posiada między innymi następujące sekcje: rugby (najbardziej utytułowana), piłki ręcznej, boksu i maratonu.

  Bundesliga (niem. Deutsche Bundesliga) – najwyższa klasa rozgrywkowa w niemieckiej piłce nożnej. Została ona założona przez niemiecki związek piłki nożnej – DFB w dniu 28 lipca 1962 roku w Dortmundzie. Rozgrywki zainaugurowano w sezonie 1963/64, natomiast mistrzem Niemiec pomiędzy sezonami 1902/03 a 1962/63 został oficjalnie zwycięzca meczu finałowego rozgrywek DFB, później Oberligi.FC St. Pauli Rugby – niemiecki klub rugby z siedzibą w Hamburgu założony w kwietniu 1933 przez dwóch żydowskich braci jako sekcja rugby wielosekcyjnego FC St. Pauli.

  Historia[ | edytuj kod]

 • 7 września 1852 – powstanie klubu MTV in Hamburg
 • 7 września 1860 – powstanie klubu TV in St. Pauli und vor dem Dammthore
 • 1 maja 1862 – fuzja obu klubów w Hamburg–St. Pauli Turnverein 1862
 • 15 maja 1910 – utworzenie sekcji piłkarskiej FC St. Pauli
 • 1924 – FC St. Pauli istnieje jako samodzielny klub sportowy
 • Drużyna St. Pauli jedynie kilkukrotnie występowała w Bundeslidze. W 2010 awansowała po raz kolejny do najwyższej klasy rozgrywkowej, dokonując tego na 100-lecie klubu. W sezonie 2010/11 klub zajął ostatnie 18. miejsce w rozgrywkach i został zdegradowany do 2. Bundesligi.

  Holger Stanislawski (ur. 26 września 1969 w Hamburgu) – były niemiecki piłkarz, do 9 lutego 2012 r. trener TSG 1899 Hoffenheim.Millerntor-Stadion (1970–1998: Wilhelm-Koch-Stadion) - stadion piłkarski w Hamburgu. Na co dzień gra tu klub występujący w Bundeslidze, FC St. Pauli. Stadion może pomieścić 23 201 widzów. Został wybudowany w 1963 roku. Aktualnie stadion jest przebudowywany, w przyszłości ma pomieścić 27 000 widzów.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Skrajna prawica (radykalna prawica, ultraprawica, reakcyjna prawica, ekstremizm prawicowy) – terminy używane na określenie osób i ugrupowań o poglądach prawicowych, charakteryzujących się skrajnym programem lub radykalnymi metodami działania. W sprawach gospodarczych skrajna prawica zazwyczaj opowiada się za neoliberalnym kapitalizmem lub korporacjonizmem. Osoby o skrajnie prawicowych poglądach najczęściej dążą do wyróżnienia swojego narodu na tle innych. Uznają, iż naród danego kraju powinien przyjmować imigrantów na swoich warunkach.
  Klub piłkarski – klub sportowy, którego głównym - i najczęściej jedynym - celem jest udział w rozgrywkach piłkarskich, organizowanych pod egidą konkretnej federacji (krajowej, bądź kontynentalnej - rzadziej światowej) w stosownej kategorii wiekowej, płci i statusie zrzeszonych w nim osób. Obecnie, kluby piłkarskie są najczęściej klubami jednosekcyjnymi (typowo piłkarskimi), choć mogą również stanowić jedną z sekcji klubu wielosekcyjnego (sekcję piłkarską). Systematyka klubów piłkarskich ze względu na status zrzeszonych w nim osób:
  Timo Schultz (ur. 26 sierpnia 1977 w Wittmund) – niemiecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Zawodnik klubu FC St. Pauli.
  Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami "niższymi". Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne (ten pogląd znany jest w jęz. ang. jako racialism).
  Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.
  Okupacja aliancka Niemiec i Austrii – po zwycięstwie nad III Rzeszą, Alianci podzielili ją (teren dzisiejszych Niemiec i Austrii) na strefy okupacyjne 4 zwycięskich mocarstw. Istniały one w latach 1945–1949 w Niemczech i 1945–1955 w Austrii.
  Christoph Brüx (ur. 13 grudnia 1965 w Sonsbeck) – niemiecki muzyk, kompozytor, producent muzyczny, rzeźbiarz i malarz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.116 sek.