• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • FC Basel  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Old Trafford – stadion Manchesteru United, zwyczajowo nazwany Teatrem Marzeń. Dzielnica Manchesteru, w której położony jest stadion i od której wzięła się jego nazwa, znajduje się na zachód od centrum miasta.Blackburn Rovers Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w Blackburn, jeden z założycieli (w 1888 r.) angielskiej ligi. Trzykrotny mistrz Anglii, jeden z pięciu klubów (obok Arsenalu, Manchester United, Manchester City i Chelsea), który zdobył tytuł mistrzowski (w 1995) od czasu powstania Premier League. W sezonie 2011/12 zespół zajął 19.miejsce w rozgrywkach Premiership i spadł do Championship.

  FC Baselszwajcarski klub piłkarski, założony w Bazylei w 1893 roku, grający w szwajcarskiej pierwszej lidze.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 FC Basel w Lidze Mistrzów
 • 1.2 FC Basel w Pucharze UEFA
 • 2 Sukcesy
 • 3 Skład na sezon 2016/2017
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Klub sportowy – podstawowa jednostka organizacyjna realizująca cele i zadania w zakresie kultury fizycznej. Organizacja sportowa posiadająca osobowość prawną działająca, jako osoba prawna (w formie sportowej spółki akcyjnej lub stowarzyszenia kultury fizycznej) bądź, jako osoba fizyczna będąca przedsiębiorcą, której głównym - i najczęściej jedynym - celem jest udział w rozgrywkach sportowych, organizowanych pod egidą konkretnej federacji (krajowej, bądź kontynentalnej - rzadziej światowej) w stosownej kategorii wiekowej, płci i statusie zrzeszonych w nim osób.Juventus Football Club SpA (znany jako Juventus lub Juve) – włoski klub piłkarski założony 1 listopada 1897 roku jako FC Juventus przez grupę uczniów, z liceum Massimo d’Azeglio. Zespół ma siedzibę w Turynie. Często jest przez to niepoprawnie nazywany Juventusem Turyn.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Spartak Moskwa (ros. Футбольный клуб «Спартак» Москвa, Futbolnyj Kłub „Spartak” Moskwa) – rosyjski wielosekcyjny klub sportowy z siedzibą w Moskwie, znany z sukcesów sekcji piłkarskiej. Występuje w rozgrywkach Rosyjskiej Premier Ligi. W swojej historii dwunastokrotnie zdobywał mistrzostwo Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, dziewięciokrotnie mistrzostwo Rosji. Ponadto dziesięciokrotny triumfator Pucharu ZSRR oraz trzykrotnie Pucharu Rosji.
  Vitória Sport Clube, portugalski klub piłkarski, z siedzibą w mieście Guimarães, w sezonie 2013/14 grający w rozgrywkach portugalskiej ekstraklasy.
  Fudbalski klub Crvena zvezda (serbski: Фудбалски клуб Црвена звезда, w anglojęzycznym świecie jako Red Star Belgrade, popularne także tłumaczenia nazwy klubu w innych językach) – serbski klub piłkarski z siedzibą w Belgradzie, stolicy Serbii, założony w 1945 roku, grający w sezonie 2009/2010 w rozgrywkach serbskiej ekstraklasy.
  Christian Eduardo Giménez (ur. 13 listopada 1974 w Buenos Aires), argentyński piłkarz występujący na pozycji napastnika. Od lata 2010 jest wolnym zawodnikiem. Posiada także obywatelstwo włoskie.
  Bazylea (niem. Basel, fr. Bâle, wł. /retorom. Basilea, łac. Basilia) – miasto szwajcarskie u styku granic trzech państw: Szwajcarii, Niemiec i Francji, nad rzeką Ren, u ujścia rzek Birs i Wiese. Miasto Bazylea tworzy razem z gminami Riehen i Bettingen kanton Bazylea-Miasto. Miasto dzieli się na Małą Bazyleę (Kleinbasel) na prawym i Wielką Bazyleę (Grossbasel) ze Wzgórzem Katedralnym na lewym brzegu Renu. Do miasta wcielono dawną osadę rybacką Kleinhüningen.
  Hakan Yakın (ur. 22 lutego 1977 w Bazylei), szwajcarski piłkarz tureckiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika, reprezentant Szwajcarii, w sezonie 2012/2013 zawodnik szwajcarskiego klubu AC Bellinzona.
  Marco Streller (ur. 18 czerwca 1981 roku w Bazylei) – szwajcarski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Obecnie gra w FC Basel. Wcześniej był zawodnikiem takich klubów jak FC Thun, VfB Stuttgart i 1.FC Köln. W reprezentacji Szwajcarii zadebiutował 11 października 2003 roku w meczu z Irlandią. Razem z drużyną narodową uczestniczył między innymi w Mistrzostwach Świata w Niemczech oraz Euro 2008.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.