• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ewa Witkowska

  Przeczytaj także...
  Twarz Roku – pierwszy polski profesjonalny konkurs dla modelek i modeli, organizowany w latach 1991–1994, pod patronatem m.in. miesięcznika „Twój Styl” oraz berlińskiej agencji modelek Berlin Models.. Główną nagrodą w konkursie było podpisanie kontraktu z profesjonalną agencją modelek w Polsce i za granicą, m.in. Berlin Models. Laureatami konkursu byli, m.in.: Ewa Witkowska, Agata Konarska, Joanna Horodyńska,Waldemar Goszcz, Adam Kozuch oraz Maciej Myszkowski – obecnie mąż Justyny Steczkowskiej.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Ewa Witkowska (ur. 1976) – polska modelka.

  Ewa jest jedną z nielicznych i pierwszych polskich modelek, które w latach 90. przebiły się na rynek międzynarodowy, obok m.in.: Magdaleny Wróbel, Malwiny Zielińskiej i Barbary Milewicz.

  W 1993 roku Ewa wzięła udział w konkursie modelek i modeli Twarz Roku, który wygrała jako 17-latka. Zaczęła pracować w Polsce jako modelka. Po ukończeniu szkoły średniej w 1995 roku zdecydowała się wyjechać do Nowego Jorku. Tam została odkryta na nowo. Podpisała kontrakt z nowojorskim oddziałem agencji Next. Od tego czasu zaczęły się profesjonalne sesje zdjęciowe i pokazy mody u znanych projektantów. Po sukcesach odniesionych w Stanach Zjednoczonych, podpisała kontrakty w: Paryżu, Londynie i Mediolanie. W 1998 roku, jako jedna z pierwszych polskich modelek, znalazła się na okładce francuskiej edycji miesięcznika Vogue. Pojawiła się również na okładce niemieckiego wydania Marie Claire oraz włoskiego Elle. Pracowała dla najbardziej znanych projektantów mody i firm odzieżowych na świcie, jak: Alexander McQueen, Vivienne Westwood, Antonio Berardi, Alessandro Dell'Acqua, Anna Molinari, Atsuro Tayama, Ghost, Gieffeffe, Hussein Chalayan, Jean Colonna, John Rocha, Koji Tatsuno, Mark Eisen, Marc Jacobs, Michael Kors, Marcel Marongiu, Nicole Farhi, Ocimar Versolato, Rifat Ozbek, Stephen DiGeronimo, Sportmax, Ter et Bantine, Vivienne Tam oraz Versus.

  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.Alexander McQueen (właśc. Lee McQueen) (ur. 17 marca 1969 w East End, zm. 11 lutego 2010 w West End) – angielski projektant mody.

  Obecnie Ewa Witkowska mieszka w Nowym Jorku z mężem i dzieckiem.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ewa Witkowska, s4.zetaboards.com [dostęp 2017-11-23] (ang.).
  2. [1] Profil modelki w FMD
  3. [2] estern models

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • http://www.supermodels.nl/ewawitkowska
 • http://www.fashionmodeldirectory.com/models/Ewa_Witkowska
 • Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Versus (łac. kontra) w skrócie vs, vs. lub v. – określenie konfrontacji dwóch bohaterów; słowo zapożyczone z sądownictwa, obecnie używane jest w sporcie, szczególnie w boksie, jak również w sztuce - literaturze i spopularyzowane przede wszystkim w komiksie oraz filmowych ekranizacjach i komputerowych grach opartych na fabule. Słowo jest używane jako marketingowy klucz do przeprowadzenia swoistej "kontynuacji" lub historii pobocznej towarzyszącej utworom (najczęściej dwóm popularnym w danym czasie) polegającej na skonfrontowaniu bohaterów (czasami nawet z zupełnie różnych czasów) różnych historii – np. Obcy kontra Predator, Freddy kontra Jason.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Mediolan (wł. Milano, łac. Mediolanum, lomb. Milan lub Milà) – miasto i gmina w północnych Włoszech, stolica prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami. Mediolan położony jest na wysokości 122 m n.p.m. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Według danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób, 7191 os./km². Zajmuje powierzchnię 182 km².

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.