• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ewa Banaszkiewicz



  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Brydż sportowy (brydż porównawczy) – gra karciana, sportowa odmiana gry w brydża, w której wynik osiągnięty w danym rozdaniu jest porównywany z wynikami osiągniętymi przez innych graczy rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Pozwala to ograniczyć element przypadkowości związany z rozkładem kart na rzecz oceny umiejętności graczy. W przeciwieństwie do brydża towarzyskiego, gra nie toczy się w systemie wielorozdaniowych robrów, lecz każde rozdanie stanowi odrębną całość i jest rozliczane indywidualnie.Polski Związek Brydża Sportowego (ang. The Polish Bridge Union) to organizacja pożytku publicznego posiadająca osobowość prawną zrzeszająca polskich brydżystów. Jednym z jej współzałożycieli był Henryk Niedźwiecki. Działalność swoją opiera na pracy społecznej członków i działaczy. Jest członkiem EBL.. Na rok 2010 zarejestrowanych jest 6,520 członków.

  Ewa Banaszkiewicz (ur. 17 stycznia 1961) – polska brydżystka, World Master (WBF), European Master (EBL), Arcymistrz (PZBS), zawodniczka drużyny NOWOGAMES MBIKE Rowery Warszawa.

  Tytuły klasyfikacyjne w brydżu sportowym – tytuły przyznawane brydżystom za osiągnięcia uzyskiwane w zawodach brydża sportowego.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3]




  Warto wiedzieć że... beta

  Europejska Liga Brydżowa (ang. European Bridge League) – organizacja brydżowa zrzeszająca europejskie związki narodowe brydża sportowego.
  Światowa Federacja Brydża, ang. World Bridge Federation, międzynarodowa organizacja sportowa, zajmująca się brydżem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.