• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • European Trophy  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  {{Klub sportowy infobox}} Nieznane pola: "nr KRS". Jokerit (Helsingin Jokerit ry) – fiński klub hokeja na lodzie z siedzibą w Helsinkach. Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.
  Drużyny[ | edytuj kod]

  W 2006 i 2007 w Nordic Trophy uczestniczyło po cztery zespoły ze Szwecji oraz Finlandii: Djurgården, Frölunda, Färjestad, Linköping oraz HIFK, Kärpät, Tappara and TPS Turku. W 2008 turniej poszerzył się o kolejne dwie drużyny: szwedzką HV 71 oraz fińską Jokerit. Rok później ponownie został poszerzony o Malmö Redhawks ze Szwecji i Lukko z Finlandii. Jednakże odbyły się dwa konkurencyjne zawody w tych dwóch państwach.

  Slavia Praga – czeski klub hokejowy z siedzibą w Pradze występujący w rozgrywkach czeskiej Tipsport Extraliga (od sezonu 1994/95).HV71 (w międzynarodowych turniejach występuje jako HV 71 Jönköping) – szwedzki klub hokejowy z siedzibą w Jönköping (Smalandia), występujący w rozgrywkach SHL.

  W 2010 roku zmieniono nazwę turnieju na European Trophy. Drużyna Lukko zrezygnowała z uczestnictwa. W zamian przystąpiła drużyna Vålerenga Oslo z Norwegii. Turniej objął zasięg ogólnokontynentalny. Dołączyły: Adler Mannheim, Eisbären Berlin z Niemiec oraz czeska Sparta Praga, które skompletowały dywizję stołeczną. Kolejne drużyn stworzyły dywizję centralną w której zagrał austriacki Red Bull Salzburg razem ze szwajcarskimi SC Bern i ZSC Lions.

  Skandynawia – region północnej Europy, obejmujący kraje: Szwecję, Norwegię oraz Danię. Obejmuje część z krajów nordyckich.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  W 2011 roku Szwecję i Finlandię reprezentować będzie po sześć drużyn. Luleå zastąpiła Malmö Redhawks w gronie szwedzkich drużyn zaś wśród fińskich drużyn po raz pierwszy wystartuje KalPa. Przedstawicielem Czech będą: Slavia Praga, Sparta Praga, HC Czeskie Budziejowice, Bílí tygři Liberec, HC Pardubice, HC Plzeň 1929 i HC Kometa Brno. Z Niemiec ponownie wystartują drużyny z Berlina i Mannheim. Do EC Red Bull Salzburg dołączyła druga drużyna z Austrii Vienna Capitals. Po raz pierwszy drużyna ze Słowacji przystąpi do turnieju. Będzie nim Slovan Bratysława. Drużyny z Norwegii i Szwajcarii postanowiły, iż nie będą już uczestniczyć w turnieju.

  {{Klub sportowy infobox}} Nieznane pola: "nr KRS". Adler Manheim – niemiecki klub hokejowy z siedzibą w Mannheimie. HC Plzeň 1929 – czeski klub hokejowy z siedzibą w Pilźnie występujący w rozgrywkach Tipsport Extraliga (od sezonu 1993/94).

  Rozgrywki zostały uznawane za przygotowanie do wprowadzenia Ligi Europejskiej.

  Dotychczasowi triumfatorzy[ | edytuj kod]  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  HIFK Hockey (Helsingin Idrottsföreningen Kamraterna lub Helsingfors Idrottsföreningen Kamraterna, wzgl. Helsingfors IFK lub Helsingin IFK, w skrócie HIFK) – fiński klub hokejowy z siedzibą w Helsinkach, występujący w SM-liiga.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  {{Klub sportowy infobox}} Nieznane pola: "nr KRS". Rauman Lukko (w skrócie Lukko) – fiński klub hokeja na lodzie z siedzibą w Rauma.
  Bílí Tygři Liberec – czeski klub hokejowy z siedzibą w Libercu, występujący w Tipsport Extraliga (od sezonu 2002/03).
  Vålerenga Ishockey – norweski klub hokejowy z siedzibą w Oslo. Klub ten jest częścią klubu sportowego Vålerenga IF.
  {{Klub sportowy infobox}} Przestarzałe pola: "nr KRS". Vienna Capitals – austriacki klub hokejowy z siedzibą w Wiedniu.
  ZSC Lions – szwajcarski klub hokejowy z siedzibą w Zurychu. Drużyna występuje w rozgrywkach National League A. Klub jest pięciokrotnym mistrzem Szwajcarii, zwycięzcą Hokejowej Ligi Mistrzów i Pucharu Wiktorii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.