European Trophy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

European Trophy – międzynarodowy klubowy turniej towarzyski w hokeju na lodzie rozgrywany w Europie. Uczestniczyły w nim drużyny z najwyższych poziomów lig europejskich. W latach 2006-2009 istniał pod nazwą Nordic Trophy.

Slavia Praga – czeski klub hokejowy z siedzibą w Pradze występujący w rozgrywkach czeskiej Tipsport Extraliga (od sezonu 1994/95).HV71 (w międzynarodowych turniejach występuje jako HV 71 Jönköping) – szwedzki klub hokejowy z siedzibą w Jönköping (Smalandia), występujący w rozgrywkach SHL.

Historia[ | edytuj kod]

Turniej zainaugurowany został w 2006. W pierwszych dwóch edycjach wystartowały po cztery drużyny fińskie i szwedzkie. W 2008 do turnieju przystąpiło już 10 zespołów (po 5 z obu krajów). W 2009 turniej został rozdzielony na dwa oddzielne turnieje. Rozgrywki podzielone zostały na zmagania dla fińskich zespołów i szwedzkich. W obu wystartowało po sześć zespołów.

Skandynawia – region północnej Europy, obejmujący kraje: Szwecję, Norwegię oraz Danię. Obejmuje część z krajów nordyckich.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

W 2010 Nordic Trophy połączyło się z innym turniejem towarzyskim Red Bull Salute, dzięki temu dołączyło się kolejne sześć zespołów. Po raz pierwszy uczestniczyły drużyny spoza Skandynawii. W kolejnej edycji zaplanowano udział 24 zespołów.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

{{Klub sportowy infobox}} Nieznane pola: "nr KRS". Adler Manheim – niemiecki klub hokejowy z siedzibą w Mannheimie.
HC Plzeň 1929 – czeski klub hokejowy z siedzibą w Pilźnie występujący w rozgrywkach Tipsport Extraliga (od sezonu 1993/94).
HIFK Hockey (Helsingin Idrottsföreningen Kamraterna lub Helsingfors Idrottsföreningen Kamraterna, wzgl. Helsingfors IFK lub Helsingin IFK, w skrócie HIFK) – fiński klub hokejowy z siedzibą w Helsinkach, występujący w SM-liiga.
Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
{{Klub sportowy infobox}} Nieznane pola: "nr KRS". Rauman Lukko (w skrócie Lukko) – fiński klub hokeja na lodzie z siedzibą w Rauma.
Bílí Tygři Liberec – czeski klub hokejowy z siedzibą w Libercu, występujący w Tipsport Extraliga (od sezonu 2002/03).
Vålerenga Ishockey – norweski klub hokejowy z siedzibą w Oslo. Klub ten jest częścią klubu sportowego Vålerenga IF.

Reklama