• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eureka Tower

  Przeczytaj także...
  Gold Coast (ang."Złote Wybrzeże") – szóste co do wielkości miasto Australii, położone w południowo-wschodniej części stanu Queensland, około 78 km na południe od Brisbane. Znane jest przede wszystkim ze słonecznego, subtropikalnego klimatu, złocistych plaż, kwitnącego życia nocnego oraz wielu atrakcji turystycznych. Licznie odwiedzane przez miłośników surfingu oraz wszelkiego rodzaju sportów wodnych.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Grocon Pty Ltd – to duża australijska kompania budownicza, założona, prowadzona, i należąca do rodziny Grollo w Melbourne w Australii. Znana ze swoich widowiskowych budynków jak Eureka Tower i Rialto Towers.

  Eureka Tower – apartamentowiec znajdujący się w centrum Melbourne w Australii. Budowa rozpoczęła się w 2001 roku, a fasadę ukończono 1 czerwca 2006 roku. Konstrukcja wznosi się na 297 metrów i 20 centymetrów nad ziemię (300 metrów nad poziom morza). Budynek ma 91 pięter i jeden poziom podziemny. Na ostatnim piętrze ma się znajdować klub nocny i taras widokowy.

  Eureka Tower jest drugim co do wysokości budynkiem na półkuli południowej oraz drugim co do wysokości budynkiem mieszkalnym na świecie (po Q1 Tower w Gold Coast). Mierząc wysokość tylko do dachu, jest najwyższa.

  Eureka Tower została zaprojektowana przez firmę architektoniczną z Melbourne Fender Katsalidis Australia a zbudowana przez firmę Grocon (Grollo Australia). Właściciele apartamentów i ich lokatorzy nabyli swoje mieszkania w tym budynku między poziomem ulicy a 80 piętrem w lipcu 2006 roku. W wieżowcu znajduje się 560 apartamentów.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona
 • Galeria zdjęć budynku
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.