• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eureka Buenos Aires

  Przeczytaj także...
  Copa América 1925 – dziewiąte mistrzostwa kontynentu południowoamerykańskiego, odbyły się w dniach 29 listopada – 25 grudnia 1925 roku po raz trzeci w Argentynie. Reprezentacje Chile i Urugwaju wycofały się, Chile z powodu słabego występu rok wcześniej, a Urugwaj z powodu konfliktu wewnątrz federacji. Rezygnacje te wymusiły na organizatorach zmiany harmonogramu rozgrywek. Ostatecznie mistrzostwa rozegrano w dwóch turach (te same zespoły rozgrywały swoje mecze po dwa razy). Do rozgrywek przystąpiły tylko trzy reprezentacje.Grano systemem każdy, z każdym, a o zwycięstwie w turnieju decydowała końcowa tabela.Copa América 1919 – trzecie mistrzostwa kontynentu południowoamerykańskiego, odbyły się w dniach 11 – 29 maja 1919 roku w Brazylii. Uczestniczyły w nich cztery reprezentacje (te same co dotychczas): Argentyny, Urugwaju, Brazylii i Chile. Grano systemem każdy, z każdym, a o zwycięstwie w turnieju decydowała końcowa tabela.
  Primera B Nacional (w skrócie zwana Nacional B) – argentyńska druga liga organizowana przez argentyński związek piłkarski Asociación del Fútbol Argentino (AFA).

  Asociación Atlética Eurekaargentyński klub piłkarski z siedzibą w mieście Buenos Aires.

  Osiągnięcia[ | edytuj kod]

 • Mistrz drugiej ligi: 1918
 • Historia[ | edytuj kod]

  Klub Asociación Atlética Eureka w 1918 roku uzyskał awans do pierwszej ligi. W 1919 roku doszło do rozłamu w lidze – w chwili podziału ligi klub Eureka zajmował ostatnie, 19 miejsce. W mistrzostwach zorganizowanych przez federację Asociación Argentina de Football klub zajął 4 miejsce. W 1920 roku klub Eureka włączony został do klubu Sportivo Palermo Buenos Aires, który przez to uzyskał prawo gry w pierwszej lidze.

  Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.Buenos Aires (hiszp. Pomyślne Wiatry) – stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej.

  Klub Eureka w swym jedynym pierwszoligowym sezonie rozegrał 11 meczów (7 anulowanych), w tym 2 zwycięstwa (1 anulowane), 2 remisy (1 anulowany) i 7 porażek (5 anulowanych), uzyskując 6 punktów (w tym 3 anulowane). Klub zdobył 12 bramek (w tym 7 w meczach anulowanych) oraz stracił 21 bramek (w tym 15 w meczach anulowanych).

  Wyniki turnieju piłki nożnej odbywającego się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1928 w Amsterdamie. W tym roku FIFA posiadała w swojej organizacji 41 członków z czego 5 doszło po poprzednim turnieju, w którym 2 nie było jeszcze nawet w FIFA. W turnieju tym wystąpiły drużyny z 4 kontynentów Europy, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryka Południowej oprócz dwóch z Azji i Australii i Oceanii. Zwycięzca tego turnieju zostawał zarówno mistrzem olimpijskim jak i świata.Copa América 1927 – jedenaste mistrzostwa kontynentu południowoamerykańskiego, odbyły się w dniach 30 października – 27 listopada 1927 roku po raz pierwszy w Peru. Reprezentacja tego kraju zadebiutowała na tym turnieju w rozgrywkach Copa América. Reprezentacje: Chile, Brazylii i Paragwaju wycofały się. Do rozgrywek przystąpiły cztery reprezentacje. Grano systemem każdy, z każdym, a o zwycięstwie w turnieju decydowała końcowa tabela. Zwycięzca i druga drużyna turnieju kwalfikowały się jednocześnie do Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie 1928.

  Klub Eureka reprezentowany był raz podczas mistrzostw Ameryki Południowej – w turnieju Copa América 1919, gdzie Argentyna zajęła trzecie miejsce, w składzie reprezentacji znalazł się Ernesto Scoffano.

  W klubie Eureka grał obrońca reprezentacji Argentyny Ludovico Bidoglio, późniejszy dwukrotny mistrz Ameryki Południowej (1925 i 1927) i srebrny medalista olimpijski.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • RSSSF – lista klubów argentyńskich
 • Historia futbolu argentyńskiego (futbolafa.tripod.com)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.754 sek.