• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Euphoria - singel Loreen

  Przeczytaj także...
  Opera Leśna (niem. Die Waldoper) – leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych. W pobliżu Opery Leśnej przebiega turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich.We Got the Power – singel szwedzkiej wokalistki Loreen, wydany 15 maja 2013 roku nakładem wytwórni fonograficznej Warner Music Sweden. Singel został wydany w celach promujących reedycję albumu Heal, która miała swoją premierę 31 maja 2013 roku.
  Konkurs Piosenki Eurowizji 2012 – 57. edycja festiwalu, która odbyła się w Baku w Azerbejdżanie, dzięki wygranej duetu Ell & Nikki w 2011 roku. Wszystkie trzy koncerty zostały zorganizowane w Baku Crystal Hall, półfinały konkursu odbyły się 22 i 24 maja, a finał – 26 maja 2012 roku.

  Euphoria – singel Loreen wydany 26 lutego 2012 roku przez wytwórnię płytową Warner Music Sweden, pochodzący z jej debiutanckiego albumu Heal.

  Przebój zajął 1. miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji 2012 w Baku.

  Dnia 23 sierpnia 2013 Loreen zaśpiewała piosenkę na Sopot Festival podczas koncertu Top of the Top w Operze Leśnej, rywalizując o nagrodę Bursztynowego Słowika. Oprócz niej, zaśpiewała także „We Got the Power”, jednak żadna z nich ostatecznie nie zwyciężyła.

  Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.Język niderlandzki (nid. Nederlandse taal, Nederlands, niekiedy również określany jako język holenderski, język flamandzki) – język indoeuropejski z grupy języków germańskich zaliczany do języków dolnoniemieckich. Językiem niderlandzkim posługuje się ok. 27 milionów ludzi. Dla 23 milionów jest językiem ojczystym (pierwszym) lub językiem kultury i literatury, a dla kolejnych 4 milionów drugim językiem. Większość użytkowników tego języka mieszka na zachodzie Europy. Niderlandzki jest oficjalnym językiem urzędowym w Holandii i Belgii (Flandria), a poza Europą w Surinamie i dawnych Antylach Holenderskich, czyli Bonaire, Curaçao, Sabie, Sint Eustatius, Sint Maarten i Arubie. Niderlandzki jest blisko spokrewniony z językiem niemieckim i wykazuje podobieństwo do angielskiego i duńskiego. Języki o mniejszym zasięgu, które są blisko spokrewnione z niderlandzkim to afrikaans (do 1925 uważany za lokalną odmianę niderlandzkiego) i fryzyjski (w mniejszym stopniu, gdyż nie należy do języków dolnofrankońskich).

  Formaty singla[]

 • CD single
  1. „Euphoria” (Single version) – 3:00
  2. „Euphoria” (Carli Remix version) – 5:44
  3. „Euphoria” (Alex Moreno Remix version) – 6:39
  4. „Euphoria” (Carli Dub version) – 5:44
  5. „Euphoria” (Alex Moreno Remix radio edit) – 3:23
  6. „Euphoria” (Carli Remix radio edit) – 3:50
  7. „Euphoria” (Instrumental version) – 3:00
 • Digital download
  1. „Euphoria” (Single version) – 3:01
  2. „Euphoria” (Karaoke version) – 3:01
  3. „Euphoria” (Instrumental) – 2:59
 • Digital EP – Remixes
  1. „Euphoria” (Carli Remix version) – 5:43
  2. „Euphoria” (Alex Moreno Remix version) – 6:39
  3. „Euphoria” (Alex Moreno Remix radio edit) – 3:24
  4. „Euphoria” (Single version) – 3:01

  Pozycje na listach przebojów[]

  Przypisy

  1. Loreen - Euphoria (song) (ang.). swedishcharts.com. [dostęp 2012-06-15].
  2. Europa w "Euphorii"! (pol.). wiadomosci24.pl. [dostęp 2012-06-15].
  3. Loreen – Euphoria (song) (niem.) austriancharts.at
  4. Loreen – Euphoria (song) (fr.) ultratop.be
  5. Loreen – Euphoria (nummer) (niderl.) dutchcharts.nl
  6. Listy bestsellerów, wyróżnienia :: Związek Producentów Audio-Video (pol.) zpav.pl.

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Warner Music Sweden – szwedzka wytwórnia muzyczna, oddział Warner Music Group. Została założona w 1949 roku przez Andersa Burmana i Börje Ekberga.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sopot Festival (początkowo Międzynarodowy Festiwal Piosenki, w okresie 1977-1980 Międzynarodowy Festiwal Interwizji, po wznowieniu w 1984 ponownie pod nazwą „Międzynarodowy Festiwal Piosenki”, od 1992 do 2009 Sopot Festival, od 2012 Sopot Top of the Top Festival) – polski festiwal muzyczny odbywający się w Operze Leśnej w Sopocie.
  Baku (azer. Bakı) – stolica i największe miasto Azerbejdżanu. Najstarszy i największy port na Morzu Kaspijskim, położony we wschodniej części kraju.
  Lorine Zineb Nora Talhaoui, znana jako Loreen (ur. 16 października 1983 w Åkersberga) – szwedzka piosenkarka i producentka pochodzenia marokańsko–berberyjskiego. Zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji 2012 w Baku z piosenką „Euphoria”.
  Heal – debiutancki album studyjny szwedzkiej piosenkarki Loreen, który został wydany 22 października 2012 roku na terenie Szwecji przez wytwórnię płytową Warner Music Sweden. Międzynarodowa premiera albumu odbyła się 24 października, a polska zaś 29 października. Album był nagrywany od 2010 do 2012 roku. Oficjalna okładka albumu została wydana 1 października 2012 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.