• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eugeniusz Majchrzak  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sylwester i Tweety na tropie (ang. The Sylvester & Tweety Mysteries) – serial animowany produkcji amerykańskiej. Główni bohaterowie: Babcia, Kot Sylwester i Kanarek Tweety – są to postacie znane z kreskówek z serii Zwariowane Melodie.Zwariowane melodie (oryginalny tytuł angielski: Looney Tunes lub Merrie Melodies, 1929-1969) – seria krótkich, animowanych filmów, produkowana przez wytwórnię Warner Bros. Kreskówki te opowiadają o przygodach królika Bugsa, kaczora Daffy’ego, kota Sylwestra, ptaszka Tweety’ego, myśliwego Elmera, Diabła Tasmańskiego Taza, Kojota i Strusia Pędziwiatra, Pirata Sama, Babci i innych postaci.

  Eugeniusz Majchrzak (ur. 22 maja 1944 w Warszawie, zm. 28 września 2016) – polski muzyk, kompozytor, aranżer, dyrygent oraz kierownik muzyczny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodzony w Warszawie, od 1945 roku zamieszkały w Łodzi. Tam uczęszczał do Podstawowej Szkoły Muzycznej, następnie do liceum muzycznego. W 1958 roku rodzina przeprowadziła się do Gdyni, gdzie kontynuował naukę w Państwowym Liceum Muzycznym. Uzyskał dyplomy w trzech specjalnościach: fortepian, puzon oraz teoria. Kontynuował naukę w warszawskiej PWSM (dyplom z dyrygentury). W trakcie studiów współpracował z Estradą Stołeczną i Teatrem Komedia w Warszawie. W latach 1969-71 był kierownikiem muzycznym Teatru Klasycznego w Warszawie. Pracował też w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu. W wielu filmach z dubbingiem aranżował piosenki oraz był kierownikiem muzycznym, w niektórych sam użyczył głosu. Współpracował też z kabaretem Owca i Dudek. Był członkiem Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS.

  Przygody szewczyka Grzesia (ang. Laptich, The Little Shoemaker, 2000) – chorwacko-niemiecki serial animowany. Zrealizowany przy współpracy z Croatia Film, Haffa Diebold i RTL Television. Kontynuacja filmu pod tym samym tytułem. Serial liczy 26 odcinków. Był emitowany na antenie TVP1 w 2002 roku.Sarmiko (ros. Сармико) - radziecki film animowany z 1952 roku w reżyserii Olgi Chodatajewy i Jewgienija Rajkowskiego.

  Pochowany na Cmentarzu Wawrzyszewskim w Warszawie.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Niedźwiedź Dreptak i jego wnuczek (ros. Дедушка и внучек, Dieduszka i wnuczek) - radziecki film animowany z 1950 roku.
  Rudolf czerwononosy renifer i wyspa zaginionych zabawek (ang. Rudolph the Red-Nosed Reindeer and the Island of Misfit Toys, 2001) – amerykański film animowany, opowiadający o słynnym reniferze Rudolfie.
  Czarodziejski dzwoneczek (ros. Чудесный колокольчик, Czudiesnyj kolokolczik, 1949) - radziecki film animowany z 1949 roku.
  Twipsy - niemiecki serial animowany stworzony przy współpracy stacji KI.KA w 1999. Powstało 26 odcinków trwających po 25 minut. W Polsce serial emitowała stacja Minimax.
  Powrót do przyszłości (ang. Back to the Future, 1991-1993) – amerykański serial animowany oparty na podstawie fabuły z trylogii Powrót do przyszłości. Składa się on z dwóch sezonów, każdy po 13 odcinków, które wyemitowała telewizja CBS w latach 1991-1992. W 2003 roku powtórki wyemitowała telewizja FOX. Pod koniec lat 90. wyemitowała go w Polsce TVP1 (z dubbingiem) oraz RTL 7 (z lektorem). Od 1 września 2009 roku serial jest ponownie emitowany na antenie TVP1.
  Troskliwe misie (ang. The Care Bears, 1985-1988) – amerykańsko-kanadyjsko-francuski serial animowany opowiadający o przygodach sporej ilości misiów.
  Gumisie (ang. Disney’s Adventures of the Gummi Bears, 1985–1991) – serial animowany ze studia Disneya oraz nazwa głównych bohaterów serialu wyglądem przypominających niedźwiadki.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.