Ettelbruck

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ettelbruck – gmina ze statusem miejskim w centralnym Luksemburgu, w dystrykcie Diekirch, w kantonie Diekirch, nad rzekami: Sauer oraz Alzette.

Dystrykt Diekirch (fr. District de Diekirch, luks. Distrikt Dikrech, niem. Distrikt Diekirch) - jeden z 3 dystryktów w Luksemburgu, znajdujący się w północnej części kraju.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

W 2005 roku, miasteczko Ettelbruck, znajdujące się we wschodniej części gminy, zamieszkiwało 6 191 osób. Inne miejscowości gminy: Warken.

W mieście ma swoją siedzibę klub piłkarski Etzella Ettelbruck, grający w sezonie 2015/2016 w Nationaldivisioun.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Kanton Diekirch – jeden z 12 kantonów w Luksemburgu, w dystrykcie Diekirch, znajduje się w centralno-wschodniej części kraju.
Warto wiedzieć że... beta

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Sûre (niem. Sauer) – rzeka płynąca w Belgii, Luksemburgu i w Niemczech, w zlewisku Morza Północnego, dopływ Mozeli. Długość – 173 km, powierzchnia zlewni – 4.240 km².
Nationaldivisioun - najwyższa klasa rozgrywkowa klubów piłki nożnej w Luksemburgu. Do 2011 liga nosi nazwę BGL Ligue i jest sponsorowana przez Fortis. Do 2006 występowało w lidze 12 drużyn, lecz od sezonu 2006/2007 rozgrywki skupiają 14 zespołów. Obecnym mistrzem jest zepół Fola Esch.
Football Club Etzella Ettelbruck - luksemburski klub piłkarski pochodzący z Ettelbruck, miasta w północno-wschodnim Luksemburgu.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

Reklama