• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Estelle Lefébure

  Przeczytaj także...
  Glamour - międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.
  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.

  Estelle Lefébure, znana też jako Estelle Hallyday (ur. 11 maja 1966 roku we Francji) – francuska modelka i aktorka.

  Christian Dior (ur. 21 stycznia 1905 w Granville w Normandii, zm. 24 października 1957 w Montecatini) - francuski projektant, założyciel domu mody.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Kariera[]

  Została modelką przez przypadek w 1982 roku. W czasie spaceru na paryskim bulwarze, natknął się na wówczas 16-letnią Estelle poszukiwacz talentów z agencji Karin. W ciągu kilku dni Estelle podpisała kontrakt. Po pierwszych udanych sukcesach w Paryżu agencja wysłała ją do Londynu i Barcelony. Wkrórce twarz Estelle zaczęła ozdabiać okładki prestiżowych magazynów mody, jak chociażby: Elle, „Vogue” oraz Glamour. Zapraszano ją do udziału w wielu kampaniach reklamowych, do największych można zaliczyć zlecenia od: Christiana Diora, Vichy, L’Oréal oraz Thierrego Muglera. Wielokrotnie była główną modelką na pokazach mody: Chanel, Jeana Paula Gaultiera oraz Christiana Diora. Obowiązki modelki nie przeszkodziły jej zostać prezenterką telewizyjną. W latach 90. we francuskiej telewizji Canal+ prowadziła program poświęcony modzie i podróżom. Poza karierą w modelingu i telewizji Estelle próbuje również swoich sił jako aktorka filmowa.

  Thierry Mugler (ur. 21 grudnia 1948 w Strasburgu, we Francji) – francuski projektant mody oraz fotograf, założyciel firmy sygnowanej jego nazwiskiem.Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

  Linki zewnętrzne[]

 • http://www.fashionmodeldirectory.com/models/Estelle_Hallyday+%28Lefebure%29/
 • http://www.topfashionmodel.net/?p=45
 • Grupa L’Oréal – światowy koncern kosmetyczny z siedzibą w Clichy we Francji, obecny w ponad 130 krajach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1909 roku przez Eugène Schuellera jako Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux.Vichy (prow. Vichèi) – miejscowość i gmina w środkowej Francji, w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Allier.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.