• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Estêvão da Gama

  Przeczytaj także...
  Paulo da Gama (ur. przed 1469, zm. 1499 na Azorach) - portugalski żeglarz i odkrywca, syn Estêvão da Gamy, starszy brat Vasco da Gamy.Handel – proces gospodarczy polegający na sprzedaży czyli na wymianie dóbr i usług na pieniądze. Proces ten jest realizowany przez zawodowych pośredników w celu osiągnięcia zysku.
  Arabowie (arab.: عرب ’Arab, w pierwotnym znaczeniu: „koczownicy”) – grupa ludów pochodzenia semickiego zamieszkująca od czasów starożytnych Półwysep Arabski. Większość Arabów to ludzie biali, choć w Afryce spotkać też można Arabów o negroidalnym wyglądzie.

  Estêvão da Gama (14301497) – portugalski możnowładca, ojciec Vasco da Gamy i Paulo da Gamy, mistrz Zakonu Santiago.

  Zakon Santiago – popularna nazwa rycerskiego zakonu św. Jakuba z Composteli (inna używana nazwa: Zakon św. Jakuba od Miecza) – został utworzony w 1170 r. na bazie bractwa rycerskiego, skupiającego rycerzy broniących pątników zmierzających do Composteli, wówczas jednego z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych w Europie.

  Estêvão da Gama cieszył się dużym zaufaniem portugalskiego władcy, powierzono mu zatem pierwszą morską ekspedycję do Indii. Została ona podjęta z tego powodu, że monopol na handel drogą lądową z krajami Dalekiego Wschodu mieli Arabowie. Nie doczekał jednak tej wyprawy, zmarł w 1497 roku. Kierowanie podróżą powierzono jego synowi, Vasco. Uważa się, że wcześniej funkcję te proponowano starszemu z braci, Paulo, ten jednak odmówił.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.