• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Estádio Algarve

  Przeczytaj także...
  Faro to miasto w Portugalii, leżące w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve. Jest największym miastem i stolicą regionu Algarve.Sporting Clube Farense - portugalski klub piłkarski, grający obecnie w trzeciej lidze, mający siedzibę w mieście Faro, stolicy regionu Algarve.
  XII Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2004 roku, odbyły się w Portugalii. Trwały od 12 czerwca do 4 lipca. Udział w mistrzostwach wzięło 15 drużyn wyłonionych w eliminacjach, oraz gospodarz Portugalia. Mistrzem Europy w piłce nożnej została drużyna Grecji.
  EstadioAlgarve.JPG

  Estádio Algarve – stadion piłkarski położony pomiędzy dwoma portugalskimi miastami Faro i Loulé. Stadion został oddany do użytku na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2004, a jego pojemność wynosi 30 002 miejsc. Swoje mecze na stadionie rozgrywają drużyny Louletano D.C. oraz S.C. Farense.

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Na stadionie tym swoje mecze rozgrywa reprezentacja Gibraltaru. Latem 2013 piłkarskie władze brytyjskiej enklawy porozumiały się z Portugalią w sprawie rozgrywania oficjalnych spotkań na tym obiekcie. Zespół seniorski Gibraltaru (jak również drużyna młodzieżowa) będzie korzystać z obiektu do 2015 r., kiedy to spodziewana jest inauguracja gibraltarskiego Europa Point Stadium. (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.