• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Esmée Denters

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Polow da Don, właściwie Polow-Freache Jamal Fincher Jones (ur. 15 października 1978 w Atlancie w stanie Georgia) – amerykański producent muzyczny, piosenkarz R&B, raper i autor tekstów. W latach 2005–2006 wyprodukował wiele utworów dla takich wykonawców jak: Ludacris, Will Smith, Chris Brown, Ciara, Kelly Rowland, 50 Cent, Young Buck, Kelis, Nas, Nelly, Usher, Mario.
  Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego.

  Esmée Denters (ur. 28 września 1988) – holenderska piosenkarka. Zanim stała się światowej sławy wokalistką, zaistniała w sieci umiesczczając na witrynie YouTube własne interpretacje piosenek takich artystów jak Natasha Bedingfield, Brandy, Mariah Carey, OneRepublic, czy Justin Timberlake. W roku 2008 podpisała kontrakt z podwytwórnią Universal Music, Tennman Records należącej do Timberlake'a. Rok później wydała debiutancki album studyjny Outta Here, który promował singel o tej samej nazwie.

  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Natasha Anne Bedingfield (ur. 26 listopada 1981, Surrey) – angielska piosenkarka i autorka tekstów. W dniu 21 marca 2009 poślubiła amerykańskiego biznesmena Matthew Robinsona. Zadebiutowała w latach 80. jako członkini zespołu chrześcijańsko-rockowego The DNA Algorithm tworzonego przez artystkę i jej rodzeństwo: Daniela oraz Nikolę Rachelle. Od lat 90. wokalistka nagrywała piosenki rock i gospel dla Hillsong London Church.

  Kariera muzyczna[]

  2006-2008: Początki kariery[]

  Swoją karierę muzyczną Denters rozpoczęła w roku 2006 dzięki witrynie YouTube przez którą umieszczała za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału autorskie wersje znanych utworów oraz skomponowanych przez siebie. Wysoka popularność nagrań artystki zwróciła uwagę holenderskiego menadżera Jonathana Berhane'a, który po uprzednim skontaktowaniu się z Esmée przedstawił ją nominowanemu do nagrody Grammy twórcy piosenek Billy'emu Mannowi. Mężczyzna zorganizował spotkanie wokalistki z Justinem Timberlakiem po jednym z jego koncertów, a ten zaproponował Denters kontrakt płytowy w jego wytwórnii Tennman Records. W roku 2007 artystka wyruszyła w trasę koncertową wraz z Timberlakiem po Europie, gdzie rozpoczynała występy wokalisty prezentując się na dziesięciu koncertach. Pod koniec 2007 artystka sfinalizowała swój kontrakt z wytwórnią i rozpoczęła prace nad swoim debiutanckim albumem studyjnym.

  Outta Here, debiutancki album studyjny wydany przez holenderską wokalistkę pop Esmée Denters dnia 22 maja 2009 w Holandii nakładem wytwórnii Universal Music. Krążek promował singel "Outta Here" wydany w kwietniu 2009 w Holandii i Nowej Zelandii oraz dnia 17 sierpnia 2009 w Wielkiej Brytanii. Wydawnictwo zadebiutowało na miejscu #6 najlepiej sprzedających się albumów w rodzimym kraju artystki osiągając szczytną pozycję w drugim tygodniu od debiutu, miejsce #5.Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.

  2009-obecnie: Outta Here[]

  Wraz z sfinalizowaniem kontraktu z wytwórnią wokalistka rozpoczęła prace nad pierwszym albumem studyjnym, który powstawał od roku 2008 pod producenckim okiem Justina Timberlake'a, Polow da Dona, Jasona Perry'ego, czy Danji. W większość kompozycji na krążku swój wkład miała sama wokalistka, która współstworzyła dziesięć z trzynastu utworów umieszczonych na płycie. Prace nad wydawnictwem zakończyły się na początku 2009 roku, zaś zwiastunem dzieła Outta Here została kompozycja o tym samym tytule. Singel "Outta Here" wydany dnia 14 kwietnia 2009 w rodzimym kraju Denters zyskał na popularności zajmując pozycję w Top 3 oficjalnego zestawienia najczęściej sprzedawanych utworów. Piosenka wydana została również na międzynarodowych rynkach muzycznych, m.in. brytyjskim, gdzie kompozycja wydana została dnia 17 sierpnia 2009. Dzięki wysokiej popularności głównego singla, album wydany dnia 22 maja 2009 w Holandii znalazł się w Top 5 zestawienia najpopularniejszych wydawnictw.

  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.Enrique Iglesias, właśc. Enrique Miguel Iglesias Preysler (ur. 8 maja 1975 w Madrycie) – hiszpański piosenkarz, syn hiszpańskiego piosenkarza i kompozytora Julio Iglesiasa oraz filipińskiej dziennikarki Isabel Preysler.

  By promować krążek, w roku 2009 Esmée Denters wyruszyła w europejską trasę koncertową wraz z Enrique Iglesiasem, gdzie rozpoczynała występy wokalisty. Na scenie z arystą wykonywała również duet użyczając swego głosu w piosence "Takin' Back My Love".

  Dyskografia[]

  Albumy[]

  Single[]

  Nagrody[]

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona internetowa artystki
 • Oficjalny kanał YouTube Esmée Denters
 • Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.OneRepublic – amerykański zespół pop-rockowy założony w Kolorado. Od lata 2006 roku, byli stale określani jako top wykonawcy na MySpace dzięki szerokiej działalności w środowisku internetowym. Zespół powstał w Colorado Springs z inicjatywy Ryana Teddera autora tekstów i producenta oraz jego licealnego kolegi Zacha Filkinsa. Obecnie grupa przeniosła się do Los Angeles. Po krótkim okresie w Columbia Records, grupa zmieniła wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group i skończyła pracę nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Greg Wells (Deftones, Mika, Pink). Krążek pt. "Dreaming out loud" został wydany pod koniec 2007 roku. Główny wokalista OneRepublic, Ryan Tedder, jest też autorem tekstów i producentem innych R&B, popowych i rockowych inwestycji. W zamian za współpracę z jego zespołem OneRepublic napisał i sponsorował singel Jennifer Lopez "Do it Well", napisał i sponsorował nowy singel Natashy Bedingfield "Love like This" (z Seanem Kingstonem), napisał i sponsorował pierwszy międzynarodowy singel Leony Lewis "Bleeding Love" oraz napisał tekst piosenki "He said She said" dla gwiazdy High School Musical Ashley Tisdale. Współpracował też z Paulem Oakenfoldem, Baby Bashem, i Chrisem Cornellem.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Jason Perry (ur. 29 grudnia 1969 r. w Leeds w Wielkiej Brytanii) - brytyjski muzyk, producent, autor tekstów, gitarzysta, główny wokalista i lider brytyjskiego zespołu rockowego A.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Brandy Rayana Norwood, znana jako Brandy (ur. 11 lutego 1979 w McComb w stanie Missisipi) – amerykańska aktorka i piosenkarka, zdobywczyni nagrody Grammy dla wokalistki R&B. W ciągu całej swojej 15-letniej kariery zdobyła aż 11 nominacji do nagrody Grammy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.044 sek.