• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eska Music Award  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]
  Przeczytaj także...
  Kasia Cerekwicka, właśc. Katarzyna Cerekwicka (ur. 17 marca 1980 w Koszalinie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i R&B.Era (początkowo Era GSM, obecnie T-Mobile) − sieć telefonii komórkowej w Polsce, działająca w latach 1995−2011, której operatorem była Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.. W wyniku przejęcia pakietu większościowego PTC (pozostała operatorem) przeprowadzono rebranding i od 5 czerwca 2011 roku sieć działa pod międzynarodową marką T-Mobile.
  Statuetki Eska Music Award

  Eska Music Award – nagroda przyznawana przez Radio Eska w latach 2002-2017.

  Gala przyznawania nagród organizowana jest raz w roku i transmitowana przez telewizję TVP1, Eska TV i Radio Eska (wcześniej przez Polsat, TV4 i TVP2). Pierwsza i druga edycja odbyła się bez kamer telewizyjnych, kolejno w klubach Cabaret i Port West w Łodzi. Trzecia edycja była transmitowana przez TV 4 i była prowadzona przez Marcina Bisiorka (dodatkowo dyrektora artystycznego i autora hasła Zobacz Muzykę), tak jak i następne. Kolejne edycje ukazywały się już na antenie Polsatu (do 2010 roku), od 2011 roku edycje kolejne są ukazywane w Telewizji Polskiej najpierw na antenie TVP2, a od 2013 roku w TVP1. Do 2009 roku gale wręczenia nagród odbywały się w Łodzi, jednak w 2010 roku gala odbyła się po raz pierwszy w Pruszkowie. Kolejne edycje widowiska odbywały się kolejno w: Katowicach (2011), Kołobrzegu (2012) i Szczecinie, przy okazji finału regat Tall Ships Races 2013. Od 2014 gala odbywała się w hali Azoty Arena w Szczecinie.

  Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 w Żywcu) – polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Łukasz Zagrobelny (ur. 1 lipca 1975 we Wrocławiu) – polski wokalista, od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym Roma. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Impreza została wymyślona przez Mariusza Woźniczkę (dyrektora generalnego), Macieja Zielińskiego (dyrektora marketingu), Mariusza Brzezińskiego i Marcina Bisiorka. W kolejnych edycjach do zespołu realizacyjnego dołączyli: Michał Korol (współautor statuetki EMA), Cezary Fortuna, Iga Mackiewicz, Maciek Woźnica, Tomasz Rosset i Ewelina Krysiak. Od pierwszych telewizyjnych realizacji ich reżyserem jest Konrad Smuga, autorem scenografii Michał Białousz, a światła Adam Tyszka.

  Lipali - polski zespół muzyczny założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych.Lady Gaga, właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta (ur. 28 marca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów piosenek, kompozytorka i aktorka. W latach 1999−2006 wokalistka zespołu Stefani Germanotta Band. Ambasadorka dobrej woli UNICEF.

  Eska Music Awards 2002[ | edytuj kod]

  Gala odbyła się w Łodzi w kwietniu 2002.

  Craig Ashley David (ur. 5 maja 1981 w Southampton, Anglia) – brytyjski piosenkarz R&B. Wydał pieć albumów studyjnych: Born to Do It, Slicker Than Your Average, The Story Goes..., Trust Me, Signed Sealed Delivered oraz album Greatest Hits. Craig David sprzedał do tej pory ponad 13 milionów albumów."Now You’re Gone" – szósty singel Basshuntera stworzony przy współpracy DJ-a Mentala Theo oraz Bazzheadza. Singiel został nagrany w języku angielskim na podstawie debiutanckiego singla Basshuntera – "Boten Anna".

  Nagrodzeni:

 • Blue Café
 • Brainstorm
 • Eska Music Awards 2003[ | edytuj kod]

  Gala odbyła się w Łodzi w kwietniu 2003.

  Nagrodzeni:

 • Zespół roku: Myslovitz
 • Artystka roku: Kasia Kowalska
 • Hit roku: Wilki – „Baśka
 • Artysta roku: Krzysztof Krawczyk
 • Wydarzenie roku: t.A.T.u.


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]
  Warto wiedzieć że... beta

  Sen o przyszłości – drugi singel Sylwii Grzeszczak promujący jej solowy album o tym samym tytule (2011). Po raz pierwszy artystka zaprezentowała go 28 sierpnia 2011 roku podczas "Hitów na czasie" Radia Eska w Bydgoszczy. 30 sierpnia 2011 roku utwór miał swoją premierę w rozgłośniach radiowych w Polsce. 13 września 2011 roku piosenka zadebiutowała na POPLiście na miejscu 20. i już po 3 dniach dotarła na szczyt zestawienia.
  PIN – polski zespół muzyczny z Chorzowa założony w 2003 roku przez wokalistę Andrzeja Lamperta (dwukrotnego laureata Szansy na sukces, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach), gitarzystę Sebastiana Kowola i klawiszowca, Aleksandra Woźniaka (kompozytora, producenta muzycznego, tekściarza). W zespole grają również basista Erwin Rudy i perkusista Adam "Leon" Jendrzyk. Muzycy określają swoją muzykę jako "soft rock".
  Marta Markiewicz, występująca pod pseudonimem artystycznym Sarsa, również Sarsa Markiewicz (ur. 13 czerwca 1989 w Słupsku) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka.
  Niekochanie – utwór zespołu PIN i pierwszy singel promujący ich drugą płytę (Muzykoplastyka), która ukazała się w sierpniu 2008.
  Jula, właśc. Julita Ratowska, primo voto Fabiszewska (ur. 3 marca 1991 w Łomży) – polska piosenkarka i autorka tekstów.
  Razorlight – angielsko-szwedzka grupa muzyczna wykonująca indie rock. Powstała w 2002 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i autora piosenek Johnny’ego Borrella.
  Happiness – pierwszy singel amerykańskiej piosenkarki Alexis Jordan z debiutanckiego albumu Alexis Jordan. Utwór został wydany w Stanach Zjednoczonych 17 czerwca 2010.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.83 sek.