• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Erwin Olaf  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Nintendo Company, Limited (jap. 任天堂, Nintendō) – firma założona 23 września 1889 przez Fusajirō Yamauchiego, w celu produkowania kart hanafuda do japońskiej gry o tej samej nazwie. W ciągu kilkudziesięciu lat firma zajęła się rynkiem gier konsolowych i stała się jednym z potentatów w tej dziedzinie.Calvin Richard Klein (ur. 19 listopada 1942 roku w Nowym Jorku) – syn węgierskiego imigranta, amerykański projektant mody.

  Erwin Olaf, właśc. Erwin Olaf Springveld (ur. 2 czerwca 1959 w Hilversum w Holandii) – współczesny fotografik oraz reżyser filmowy. Jego prace mają odniesienia do filmów Herzoga czy Felliniego, czy do malarstwa Vermeera. Od wczesnych lat 80. żyje i pracuje w Amsterdamie.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Hilversum w Holandii jako syn Lydii van 't Hoff i Simona Jacobusa Springvelda. W latach 1977-1980 studiował dziennikarstwo w School of Journalism w Utrechcie. Ukończył też fakultet poświęcony fotografii prasowej.

  Trojmiasto.pl – regionalny w Polsce portal internetowy z siedzibą w Gdańsku, zawierający informacje z Gdańska, Gdyni i Sopotu, wydarzenia kulturalno-rozrywkowe i sportowe w Trójmieście, katalog trójmiejskich firm i instytucji, mapę i przewodnik turystyczny, bazę ogłoszeń i lokalne fora dyskusyjne. Wokół Trojmiasto.pl istnieje kilkanaście serwisów informacyjnych i tematycznych, m.in. Aktywne Trójmiasto, Biznes, Dom, Dziecko, Galeria, Kino, Komunikacja, Korki, Kultura, Moto, Nauka, Praca, Rozrywka, Sport, Weselnik, Wideo oraz Zdrowie i Uroda. W lutym 2011 roku portal stworzył regionalną telewizję internetową. W 2010 roku portal zatrudniał ok. 60 pracowników, kilkadziesiąt osób na stałe współpracuje z portalem.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Po ukończeniu studiów, przyjął posadę asystenta fotografa André Ruigroka i w tym samym czasie zaczął też robić autoportrety. W tym okresie duży wpływ na jego twórczość miał choreograf Hans van Manen i prace Roberta Mapplethorpe'a.

  Od 1981 zaczął pracować jako fotograf niezależny, przyjmował zlecenia komercyjne i działał w środowiskach homoseksualnych w Holandii. Od samego początku jego realizacje charakteryzowało połączenie komentarza społecznego z estetyką fotografii użytkowej. Perfekcyjnemu fotografowi szybko udało się nawiązać kontakt z takimi gigantami jak Audi, BMW, Coca-Cola czy Heineken.

  JWT – nazwa pierwszej na świecie agencji reklamowej pochodząca od nazwiska założyciela James Walter Thompsona. Początkowo była to firma brokerska, która za sprawą pracującego tam J.W. Thompsona przeistoczyła się w 1878 r. w agencję reklamową. Współpracowała z takimi osobistościami świata nauki jak psycholog behawioralny John Broadus Watson. Obecnie jest to sieciowa agencja reklamowa, której jednostki rozsiane są po całym świecie.Fotografika – termin utworzony przez Jana Bułhaka w latach 20. XX wieku w celu odróżnienia fotografów-artystów (czyli fotografików) od rzemieślników. Powstał przez połączenie słów fotografia i grafika; funkcjonuje wyłącznie w języku polskim.

  Jego zdjęcia reklamowe, silnie naznaczone jego indywidualnym stylem – dowcipne, przewrotne, odważne i intrygujące, jak zdjęcia z cyklu Fashion Victim, w których fotograf potępia nadmierny konsumpcjonizm, przywiązanie do metek i drogich marek. Cykl bardzo odważnych aktów, w których modele i modelki mają założone na głowy torby na zakupy z drogich sklepów (Chanel, Armani, Calvin Klein) radykalnie i jednoznacznie odnosi się do tego zjawiska.

  Marriott International – pochodząca ze Stanów Zjednoczonych międzynarodowa sieć luksusowych hoteli. Została założona w 1927 roku w Waszyngtonie. Spółka notowana jest na NYSE. Siedziba znajduje się w mieście Bethesda w stanie Maryland. Obecna nazwa obowiązuje od 2003 roku, dawna brzmiała Marriott Corporation.Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.

  Eksplozję zainteresowania przyniósł mu w 2000, najbardziej rozpoznawalny cykl „Królewska Krew”. W 2005 zrobił zdjęcia do słynnego kalendarza kawy Lavazza.

  Miksując fotografię prasową z fotografią studyjną, Olaf wypłynął na światową scenę sztuki w 1988, kiedy to otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Young European Photographer, dzięki serii fotografii pt. „Chessmen” (Szachiści), przedziwne portrety nagich, wyposażonych w rozmaite atrybuty postaci. Nagroda ta poprzedzona była wystawą w Museum Ludwig w Kolonii (Niemcy). Z kolei w projekcie „Mature” pokazał w erotycznych pozach nagie kobiety w podeszłym wieku. Od tamtej pory, w swych licznych pracach, Erwin Olaf kontynuuje eksplorację zagadnień dotyczących płci, seksualności i humoru.

  PlayStation (PS, popularnie zwane także – PSX) (jap. プレイステーション, pureisutēshon; pol. dosł. StacjaGier) – 32-bitowa konsola do gier wideo, wyprodukowana w Japonii przez firmę Sony Computer Entertainment, zaprojektowana przez Kena Kutaragiego.Nokia – fińskie przedsiębiorstwo elektroniczne zajmujące się obecnie produkcją urządzeń dla telekomunikacji, powszechnie znane z produkcji telefonów komórkowych.

  W 2014 Zielonej Bramie w Gdańsku miała miejsce wystawa czterech cykli: „Blacks”, „Grief” oraz siostrzane „Dusk” i „Dawn”, a także kilka prac wideo.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Heineken – holenderskie przedsiębiorstwo piwowarskie, założone w 1864 przez Gerarda Adriaana Heinekena w Amsterdamie. Spółka jest właścicielem ponad 130 browarów w ponad 65 państwach na całym świecie i zatrudnia około 64 tys. pracowników. Warzy i sprzedaje ponad 170 regionalnych, lokalnych, okazjonalnych i specjalistycznych piw, takich jak Cruzcampo, Tiger, Żywiec, Birra Moretti, Ochota, Murphy’s, Star i Heineken.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Heineken - marka piwa warzonego od 1873 r. przez browar Heineken z Holandii oraz na licencji przez browary należące do Grupy Heineken w kilkudziesięciu państwach. W Polsce są to będące własnością Grupy Żywiec zakłady piwowarskie w Żywcu i Warce.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Robert Mapplethorpe (ur. 4 listopada 1946, zm. 6 marca 1989) – amerykański fotograf znany ze swoich wielkoskalowych, wystylizowanych czarno-białych portretów, zdjęć kwiatów i nagich mężczyzn. Otwarcie homoseksualny erotyzm niektórych z jego dzieł spowodował kontrowersje ze względu na ich publiczne sponsorowanie.
  Giorgio Armani S.p.A. – włoski dom mody, założony przez Giorgio Armaniego oraz jego partnera Sergio Galeotti 24 lipca 1975 roku we Włoszech. Główne jego marki to: Giorgio Armani, Emporio Armani, Armani Collezioni, Armani Jeans, Giorgio Armani Privé, EA7, Armani Junior, Giorgio Armani beauty, Armani Casa, Armani Hotels & Resorts, Armani Exchange, Armani Dolci, Armani Fiori oraz Armani Ristorante.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.795 sek.