• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Error - baseball

  Przeczytaj także...
  Run – w baseballu zaliczany jest zawodnikowi, który obiegnie wszystkie trzy bazy i dotrze do czwartej zwaną inaczej bazą domową. Jednocześnie drużyna atakująca zdobywa punkt. Najwięcej runów w Major League Baseball, biorąc pod uwagę całą karierę, zaliczył Rickey Henderson (2295).Pałkarz (ang. batter lub hitter) – w baseballu i softballu zawodnik drużyny atakującej, który zajmuje miejsce przy bazie domowej w celu odbicia piłki narzuconej przez miotacza. Każdy zawodnik grający w defensywie ma obowiązek pojawić się na liście pałkarzy. W American League i Pacific League na liście pałkarzy wyznacza się designated hittera w miejsce miotacza, który w National League i Central League na niej figuruje.
  Biegacz (ang. baserunner) – w baseballu jest to zawodnik drużyny atakującej, który po uderzeniu piłki dotarł bezpiecznie na jedną z trzech baz. Celem biegacza jest zaliczenie kolejnej bazy, do momentu osiągnięcia bazy domowej i zdobycia runa.
  Derek Jeter popełnia błąd nie łapiąc piłki.

  Błąd (ang. Error, w skrócie E) – w baseballu następuje wówczas, gdy zawodnik drużyny broniącej pozwoli na zaliczenie bazy poprzez niezłapanie pewnej do chwytu piłki pałkarzowi lub biegaczowi, lub też poprzez nieskuteczne podanie do zawodnika broniącego bazy. O tym komu przypisać błąd decyduje oficjalny protokólant (ang. official scorer), prowadzący zapis meczu, który został wyznaczony przez zarząd ligi.

  Uderzenie (ang. Hit) – w baseballu polega na wybiciu piłki przez pałkarza i zajęciu przez niego co najmniej pierwszej bazy. Niezaliczany do statystyk w przypadku popełnienia błędu lub po rozegraniu fielder`s choice przez drużynę broniącą. Wyróżnia się cztery rodzaje hitów:

  W tabeli wyników podawany jest wraz z liczbą zdobytych obiegów (ang. runs - R) oraz liczbą zdobytych uderzeń (H) przez zespół.

 • Liczba błędów (E) wyróżniona kolorem czerwonym.
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

  Error – BR Bullpen (ang.). baseball-reference.com. [dostęp 6 października 2012].
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.