• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Erik Morales

  Przeczytaj także...
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  World Boxing Organization (WBO) – jedna z najbardziej prestiżowych i największych organizacji boksu zawodowego na świecie. Wyłania ona swoich mistrzów świata, ustala listy rankingowe i przepisy bokserskie. Siedziba organizacji jest w San Juan w Portoryko.

  Érik Isaac Morales Elvira (ur. 1 września 1976 w Tijuanie) – meksykański bokser. Pięciokrotny mistrz świata federacji WBC i WBO. Pokonał piętnastu mistrzów świata i wygrał siedem tytułów w pięciu kategoriach wagowych.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Początki kariery[ | edytuj kod]

  Erik Morales urodził się w Tijuanie. Był wychowywany przez ojca, Jose Moralesa, który także był bokserem. Zaczął boksować w wieku pięciu lat. W swojej amatorskiej karierze odbył 114 walk (108 zwycięstw i 6 porażek), a także zdobył 11 ważniejszych tytułów. Swoją pierwszą walkę zawodową odbył w wieku 16 lat, nokautując w drugiej rundzie Jose Orejela. Między 1993 a 1997 Morales piął się w górę w rankingu kategorii superkoguciej, wygrywając 26 walk, w tym 20 przez nokaut. Pokonał między innymi Kenny'ego Mitchella i Hectora Acero Sancheza, zanim zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata. Wtedy promotorem Moralesa stał się Bob Arum.

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.World Boxing Council, WBC - jedna z największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych organizacji boksu zawodowego z siedzibą w Meksyku. Do organizacji należy 161 państw członkowskich. Prezydentem World Boxing Council jest José Sulaimán. Sankcjonowane przez organizację walki odbywają się w 17 kategoriach wagowych.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Bilans walk Erika Moralesa na boxrec.com [dostęp 2010-12-26]
 • Tijuana – miasto w północno-zachodnim Meksyku, w stanie Baja California, leżące przy granicy z USA, w pobliżu San Diego, i w pobliżu wybrzeża Pacyfiku, które od centrum miasta dzieli odległość około 10 km. Miasto w 2005 roku liczyło 1 286 187 mieszkańców. Tijuana jest siedzibą władz gminy o tej samej nazwie. Jest to położone najdalej na północ duże miasto meksykańskie oraz najdalej na zachód miasto Ameryki Łacińskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.