• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eric Shanteau

  Przeczytaj także...
  7. Mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie odbyły się od 7 października do 11 października 2004 roku w Indianapolis w USA.14. Mistrzostwa Świata w Pływaniu - zawody organizowane przez Światową Federację Pływacką (FINA), które odbyły się w dniach 16–31 lipca 2011 roku w Szanghaju (Chiny).
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Eric Shanteau (ur. 1 października 1983 w Snellville) – amerykański pływak specjalizujący się w stylu zmiennym, mistrz olimpijski oraz mistrz świata w sztafecie.

  13. Mistrzostwa Świata w Pływaniu – zawody organizowane przez Światową Federację Pływacką (FINA), które odbyły się w dniach 19 lipca - 2 sierpnia 2009 roku w Rzymie (Włochy).Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie rozgrywane było w Aquatics Centre. Zawody w basenie odbywały się w dniach 28 lipca–4 sierpnia, a na otwartym akwenie w dniach 9-10 sierpnia w Hyde Parku, na jeziorze Serpentine.

  W 2012 roku Amerykanin wywalczył złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie w sztafecie 4 × 100 m stylem zmiennym.

  Na mistrzostwach świata Shanteau zdobył cztery medale, w tym dwa złote. Pierwszy wywalczył w 2009 roku w Rzymie w wyścigu sztafetowym 4 × 100 m stylem zmiennym ustanawiając wraz z zespołem nowy rekord świata z czasem 3:27.28, a drugi dwa lata później w Szanghaju w tej samej konkurencji.

  Startując na mistrzostwach świata na krótkim basenie Shanteau w 2004 roku w Indianapolis zajął trzecie miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym.

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. startował tylko w wyścigu eliminacyjnym

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Sylwetka na stronie sports-reference.com (ang.). sports-reference.com. [dostęp 26 sierpnia 2012].
 • Rekordy życiowe (ang.). swimrankings.net. [dostęp 26 sierpnia 2012]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.307 sek.