• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ergo Hestia  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  COBEX Polska sp. z o.o. – jeden z największych producentów elektrod, bloków grafitowych i węglowych w Polsce. Odbiorcami produktów fabryki są przede wszystkim huty żelaza i stali. Zakład znajduje się w dzielnicy Raciborza – Płoni. Likwidacja szkody - (Postępowanie likwidacyjne) to proces polegający na podejmowaniu czynności zmierzających do ustalenia wysokości odszkodowania lub świadczenia za powstałą szkodę, czyli czynności pomiędzy zgłoszeniem roszczenia, a wypłatą odszkodowania bądź odmową.

  Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia Spółka Akcyjna – polskie towarzystwo ubezpieczeń z siedzibą w Sopocie, istniejące od 1991 r. Razem z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA tworzą Grupę ERGO Hestia.

  Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Posiada ogólnopolską sieć przedstawicielstw i oddziałów terenowych. Spółka oferująca ubezpieczenia majątkowe, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA jest drugim w Polsce ubezpieczycielem pod względem wysokości zebranej składki ubezpieczeniowej brutto. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów – trzecia co do wielkości w Polsce elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej. Elektrownia znajduje się w Bogatyni (powiat zgorzelecki). Jej moc osiągalna wynosi 1900 MW. Roczna produkcja energii elektrycznej brutto to 13 144 008 MWh. podczas której zużycie węgla brunatnego na jej produkcję i produkcję energii cieplnej wynosi 11 991 500 ton.Ubezpieczenia majątkowe to wyodrębniony w systemie prawnym dział ubezpieczeń gospodarczych, które mogą dotyczyć wyłącznie:

  W pierwszych latach działalności Hestia koncentrowała się na rozwoju w sektorze wielkoprzemysłowym. Wprowadziła między innymi innowacyjne rozwiązania ubezpieczeniowe dla górnictwa. Hestia uczestniczyła w wypłacie najwyższych w dziejach polskich ubezpieczeń odszkodowań dla przemysłu – na rzecz Zakładu Elektrod Węglowych w Raciborzu (1997) oraz Elektrowni Turów (1999).

  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Teraz Polska – polski znak promocyjny, który powstał w 1992 roku. Głównym celem postawionym przez twórców idei Godła była walka o odrodzenie prestiżu polskiej marki.

  Opracowany przez firmę system likwidacji szkód został nagrodzony godłem promocyjnym "Teraz Polska". Grupa otrzymała również inne wyróżnienia, w tym Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP ERGO Hestia prowadzi projekty w zakresie wspierania młodzieży uzdolnionej artystycznie i sportowo. Działa także na polu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Realizuje te działania przez powołane do tych celów fundacje: Fundację Artystyczna Podróż Hestii oraz Fundację ERGO Hestii na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych Integralia.

  Ministerstwo Finansów (MF) – urząd pomocniczy Ministra Finansów, centralnego organu administracji rządowej odpowiedzialnego za dział administracji rządowej – finanse publiczne. Pomaga Ministrowi Finansów w m.in. projektowaniu budżetu państwa, kierowaniu sprawami podatków, finansowania samorządów terytorialnych oraz sprawami związanymi z długiem publicznym. Munich Re (Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft Aktiengesellschaft in München, wcześniej w skrócie Münchener Rück) (FWB: WKN, NYSE WKN) jest obecnie największym na świecie reasekuratorem grupy Ergo. Posiada 99,64 procent w kapitale ubezpieczyciela. Od 1880 roku grupa specjalizuje się w ocenie ryzyka. Jej klientami są w pierwszej kolejności firmy ubezpieczeniowe; blisko 6 tysięcy podmiotów w 150 krajach.

  Co roku Grupa zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw. W 2018 towarzystwo zlikwidowało 700 tysięcy szkód swoich klientów. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest koncern ubezpieczeniowy ERGO Group AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

  Willa Hestia, nazywana też Rezydencją Johannesa Icka - jedna z kilku najbardziej charakterystycznych rezydencji położonych w Sopocie, o najbogatszym z nich wystroju, mieszcząca się przy ul. Władysława IV 3-5.Ergo Arena – wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się na granicy Gdańska i Sopotu. Otwarta w 2010 roku, o maksymalnej pojemności ponad 15 000 widzów, dzięki czemu jest jedną z największych tego typu obiektów w Polsce.

  STU ERGO Hestia SA osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

  Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

  Sopot (kaszb. Sopòt lub też Sopòtë, Copòtë, Copòt, niem. Zoppot) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie), położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce.Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP – polska nagroda przyznawana przez prezydenta RP w latach 1998–2005 i od 2011 roku.


  Historia[ | edytuj kod]

 • 30 stycznia 1991 – otrzymanie licencji Ministerstwa Finansów.
 • 1 lipca 1991 – wystawienie pierwszej polisy ubezpieczeniowej.
 • 1994 – początek przejmowania Hestii przez kapitał zagraniczny, m.in. Alte Leipziger.
 • 1997 – utworzenie spółki Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Alte Leipziger Hestia SA.
 • 1998 – powołanie spółki Hestii Kontakt, związane z otwarciem się Hestii na rynek ubezpieczeń dla klientów indywidualnych.
 • 1999 – utworzenie spółki Hestia Loss Control, specjalizującej się w zarządzaniu ryzykiem.
 • 2000 – Hestia stała się członkiem grupy ERGO – jednego z największych konsorcjów finansowych w Europie, którego akcjonariuszem jest Munich Re, największy reasekurator na świecie. Zmieniły się wówczas nazwy dwóch kluczowych spółek Grupy – na Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA oraz Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA.
 • 2000 – pakiet ubezpieczeń Hestia 7 został nagrodzony godłem promocyjnym „Teraz Polska”, zaś prezes Zarządu, Piotr Maria Śliwicki, otrzymał tytuł Człowieka Dziesięciolecia Polskich Ubezpieczeń.
 • 2002 – powstanie spółki MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA, które zostało utworzone z myślą o dotarciu do mieszkańców małych miast i wsi.
 • 2002 – otrzymanie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.
 • 2005 – ponowne nagrodzenie godłem „Teraz Polska” za kilkuletni proces centralizacji procesu likwidacji szkód i budowy unikatowego modelu obsługi klientów.
 • 2009 – utworzenie Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym.
 • 2009 – wprowadzenie systemu sprzedaży ubezpieczeń online iPegaz.
 • 2011 – otrzymanie godła „Jakość Obsługi 2011”.
 • 2011 – powstanie marki ubezpieczeniowej skierowanej do młodych kierowców You Can Drive.
 • 2013 – wprowadzenie możliwości dopasowywania przez Klientów swojej ochrony w ramach pakietu ubezpieczeń ERGO 7.
 • 2015 – powołanie Rzecznika Klienta.
 • 2016 – odebranie nagrody specjalnej 25-lecia, przyznanej za kreowanie rozwoju sektora ubezpieczeniowego.
 • 2016 – wprowadzenie rozwiązania online Nowy Świat Ubezpieczeń w ramach iHestii.
 • 2016 – nawiązanie partnerstwa z Bankiem Millenium w oferowaniu ubezpieczeń komunikacyjnych OC/AC przez aplikację mobilną.
 • 2017 – uruchomienie marki ubezpieczeniowej YU !, wspólnego projektu ERGO Hestii i twórców aplikacji Yanosik, oferującej polisę OC z ceną uzależnioną od stylu i bezpieczeństwa jazdy
 • 2018 – rozpoczęcie działalności Hestia Corporate Solutions (HCS) jako odpowiedzi na oczekiwania przedsiębiorców szukających ochrony przed ryzykami nowej, cyfrowej gospodarki. To platforma usług, produktów i narzędzi mająca na celu ograniczenie ryzyka do minimum i zachowanie ciągłości działania.
 • 2018 – wdrożenie systemu Jupiter stworzonego z myślą o multiagencyjnym modelu pracy: szybkiej sprzedaży prostych produktów ubezpieczeniowych.
 • 2019 – debiut systemu sprzedażowego ubezpieczeń grupowych - Syriusz, który przetarł drogę do zatarcia granic pomiędzy ubezpieczeniami majątku i życia.
 • 2019 – uruchomienie iHestii Życie oraz pakietu ubezpieczeń na życie ERGO 4 pozwalających na oferowanie klientom ubezpieczeń na życie o charakterze ochronnym, opartych o model biometryczny.
 • Piotr Maria Śliwicki (ur. 1962) – polski menedżer, kierujący sopocką grupą towarzystw ubezpieczeniowych Ergo Hestia od początku jej istnienia.Zakład ubezpieczeń (towarzystwo ubezpieczeniowe, ubezpieczyciel) – przedsiębiorstwo prowadzące działalność gospodarczą za zezwoleniem w zakresie ubezpieczeń osobowych, majątkowych reasekuracji na podstawie umowy, które zobowiązuje się do świadczenia w razie wystąpienia skutków zdarzeń losowych.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.78 sek.