• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Erewash

  Przeczytaj także...
  Stanton by Dale – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 12 km na wschód od miasta Derby i 179 km na północny zachód od Londynu.Kirk Hallam – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 11 km na wschód od miasta Derby i 181 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 6417 mieszkańców.
  Long Eaton – miasto w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 14 km na wschód od miasta Derby i 174 km na północny zachód od Londynu. Miasto liczy 45 000 mieszkańców.

  Erewashdystrykt w hrabstwie Derbyshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 112 081 mieszkańców.

  Ockbrook – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 7 km na wschód od miasta Derby i 179 km na północny zachód od Londynu.Breaston – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 12 km na wschód od miasta Derby i 174 km na północny zachód od Londynu.

  Miasta[]

 • Ilkeston
 • Long Eaton
 • Sandiacre
 • Inne miejscowości[]

  Borrowash, Breadsall, Breaston, Cotmanhay, Dale Abbey, Draycott, Kirk Hallam, Little Eaton, Ockbrook, Risley, Sawley, Stanley Common, Stanley, Stanton by Dale, West Hallam.

  Breadsall – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 4 km na północny wschód od miasta Derby i 185 km na północny zachód od Londynu.Risley – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 11 km na wschód od miasta Derby i 177 km na północny zachód od Londynu.

  Przypisy

  1. Area: Erewash (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-04-24].
  Stanley Common – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 10 km na północny wschód od miasta Derby i 185 km na północny zachód od Londynu.Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Draycott – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 10 km na wschód od miasta Derby i 175 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 3500 mieszkańców.
  Borrowash – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 8 km na wschód od miasta Derby i 177 km na północny zachód od Londynu.
  Ilkeston – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie East Midlands, w hrabstwie Derbyshire. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 37 550 osób.
  Little Eaton – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 6 km na północ od miasta Derby i 186 km na północny zachód od Londynu.
  Cotmanhay – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 14 km na północny wschód od miasta Derby i 183 km na północny zachód od Londynu.
  Stanley – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 8 km na północny wschód od miasta Derby i 183 km na północny zachód od Londynu.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.07 sek.