• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Erewash

  Przeczytaj także...
  Kirk Hallam – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 11 km na wschód od miasta Derby i 181 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 6417 mieszkańców.Long Eaton – miasto w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 14 km na wschód od miasta Derby i 174 km na północny zachód od Londynu. Miasto liczy 45 000 mieszkańców.
  Ockbrook – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 7 km na wschód od miasta Derby i 179 km na północny zachód od Londynu.

  Erewashdystrykt w hrabstwie Derbyshire w Anglii.

  Breaston – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 12 km na wschód od miasta Derby i 174 km na północny zachód od Londynu.Breadsall – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 4 km na północny wschód od miasta Derby i 185 km na północny zachód od Londynu.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Ilkeston
 • Long Eaton
 • Sandiacre
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Borrowash, Breadsall, Breaston, Cotmanhay, Dale Abbey, Draycott, Kirk Hallam, Little Eaton, Ockbrook, Risley, Sawley, Stanley Common, Stanley, Stanton-by-Dale, West Hallam.

  Risley – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 11 km na wschód od miasta Derby i 177 km na północny zachód od Londynu.Stanley Common – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 10 km na północny wschód od miasta Derby i 185 km na północny zachód od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).Draycott – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 10 km na wschód od miasta Derby i 175 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 3500 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Borrowash – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 8 km na wschód od miasta Derby i 177 km na północny zachód od Londynu.
  Ilkeston – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie East Midlands, w hrabstwie Derbyshire. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 37 550 osób.
  Stanton-by-Dale – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 12 km na wschód od miasta Derby i 179 km na północny zachód od Londynu.
  Little Eaton – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 6 km na północ od miasta Derby i 186 km na północny zachód od Londynu.
  Cotmanhay – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 14 km na północny wschód od miasta Derby i 183 km na północny zachód od Londynu.
  Stanley – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Erewash. Leży 8 km na północny wschód od miasta Derby i 183 km na północny zachód od Londynu.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.