• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Erasure  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Alison Moyet, właściwie Geneviève Alison Jane Moyet (ur. 18 czerwca 1961 w Billericay w Anglii) – brytyjska wokalistka i autorka tekstów.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Erasurebrytyjska grupa muzyczna, która powstała w 1985 w Londynie. Grupa została utworzona przez Vince’a Clarke’a, który wcześniej grał i był współzałożycielem Depeche Mode, Yazoo i The Assembly

  Skład zespołu[ | edytuj kod]

 • Vince Clarke – klawisze (ur. 3 lipca 1960)
 • Andy Bell – wokalista (ur. 25 kwietnia 1964)


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Nitzer Ebb – grupa muzyczna założona w 1982 r. przez szkolnych kolegów z Essex w Anglii: Douglas McCarthy (śpiew, syntezator), Vaughan (Bon) Harris (syntezatory i perkusja) i David Gooday.
  A Little Respect – drugi singel brytyjskiego duetu Erasure z trzeciego albumu studyjnego The Innocents. Utwór jest bardzo lubiany, przez co był grany na prawie każdym koncercie zespołu.
  Yazoo (w USA znany jako Yaz) – brytyjski zespół muzyczny, utworzony w 1981 roku w Basildon, w hrabstwie Essex. Grupę stworzyli Vincent Clarke (wcześniej grał w grupie Depeche Mode) i Alison Moyet.
  Tomorrow’s World – czternasty album brytyjskiej grupy Erasure wydany w roku 2011. Utwory zostały napisane w domowym studiu V. Clarke’a w Nowym Jorku. Vince Clarke oraz Andy Bell są autorami wszystkich utworów. Producentem krążka jest Frankmusik, zaś mikserem Rob Orton.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Sparks--Amerykańska grupa muzyczna założona w Los Angeles w 1970 przez braci Rona (instrumenty klawiszowe) i Russela Maelów (wokalista). Najbardziej znana z ich kapryśnego podchodzenia do pisania piosenek i ekscentrycznego wizerunku scenicznego. Ich twórczość obejmuje różne style: glam rock, power pop, elektroniczną muzykę taneczną i klasyczny pop.
  „When I Start To „ – pierwszy singel brytyjskiego duetu Erasure z czternastego albumu studyjnego Tomorrow’s World

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.125 sek.