• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Entertainment Weekly

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Kultura popularna (popkultura, kultura masowa) – charakterystyczny typ kultury powszechnie dostępny i praktykowany (faworyzowany, lubiany) przez "masy", "lud", czyli liczne i szerokie rzesze ludzi, przy tym zasadniczo jest to pojęcie zawężone do obszaru kultury symbolicznej, szczególnie tej związanej z działalnością intelektualną, artystyczną (estetyczną), zabawowo-rozrywkową (ludyczno-rekreacyjną). Kultura popularna oznacza więc zasadniczo tyle co egalitarnie zorientowana sztuka.
  Magazyn - czasopismo (najczęściej tygodnik), będące uzupełnieniem codziennych wydań określonej gazety, wydawane przez tego samego wydawcę co gazeta, często drukowane na lepszym papierze i o bogatszej zawartości graficznej niż wydania codzienne, ukazujące się w jeden z ostatnich dni tygodnia (czw. - sob.) lub następnego dnia ze względu na najważniejsze wydarzenia w skali tygodnia związane z tematyką gazety.

  {{Czasopismo infobox}} Nieznane pola: "email". Entertainment Weekly (czasem skracany do EW) – amerykański magazyn wydawany przez główną filię medialną Time Inc. w Stanach Zjednoczonych od 1990 roku.

  Jest to tygodnik poruszający tematykę popkulturową. Zajmuje się zdawaniem relacji z życia filmowego, telewizyjnego oraz muzycznego. Średni nakład czasopisma wynosi ok. 1,8 miliona egzemplarzy. We wrześniu 2009 Entertainment Weekly jako pierwszy magazyn w historii zamieścił reklamę wideo w czasopiśmie.

  Czasopismo – periodyk, publikacja periodyczna, wydawnictwo ciągłe, druk ukazujący się najczęściej w określonych terminach, pod niezmienionym tytułem, posiadający numerację ciągłą, zawierający ustaloną szatę graficzną, a także niezbyt często zmieniający się format i objętość, zawierający materiały od wielu autorów i określoną tematykę, aczkolwiek mogący się różnić wersjami językowymi, mutacjami regionalnymi.Nagroda EWwy (ang. EWwy Award, także jako Ewwy Award) – nagroda nadawana przez „Entertainment Weekly” (EW), aby uhonorować aktorów i seriale, którzy nie zostali nominowani i które nie zostały nominowane do Primetime Emmy Award. Nazwa i slogan (We turn the Emmys upside down – „Odwracamy Emmy do góry nogami”) nawiązują do graficznego podobieństwa liter w „Ewwy” do pisowni „Emmy”. Statuetka nagrody przedstawia owcę.

  Historia[ | edytuj kod]

  Pierwsze telewizyjne reklamy przedstawiały magazyn jako przewodnik po kulturze popularnej, w którym zawrą się recenzje filmów, muzyki i książek, a nawet gier komputerowych czy przedstawień teatralnych.
  Pierwszy numer został opublikowany 16 lutego 1990 r. Na okładce znalazła się piosenkarka k.d. lang.
  Tytuł tygodnika „entertainment” nie był widocznie akcentowany aż do połowy roku 1992.
  Do 2003 r. nakład magazynu wynosił 1,7 miliona kopii na tydzień.
  W marcu 2006 r. redaktor naczelny, Rick Tetzeli, zarządził odnowę grafik i rozkładówki tygodnika, w celu uzyskania bardziej nowoczesnego wyglądu.

  k.d. lang, właśc. Kathryn Dawn Lang (ur. 2 listopada 1961 w Consort, w prowincji Alberta) – kanadyjska piosenkarka, autorka muzyki i tekstów.LIBRIS (Library Information System, pol. System Informacyjny Bibliotek) szwedzki katalog rozproszony utrzymywany przez Narodową Bibliotekę Szwecji w Sztokholmie. Umożliwia wyszukiwanie 6,5 milionów tytułów.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Nagroda Ewwy
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.603 sek.