• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Enjoy the Silence  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Martin Lee Gore (ur. 23 lipca 1961 w Dagenham) – współtwórca grupy Depeche Mode. Autor tekstów, muzyk i wokalista, a także DJ.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Enjoy the Silencesingel brytyjskiego zespołu Depeche Mode wydany 5 lutego 1990. Wydanie "podstawowe" zawierało utwory "Enjoy the Silence" i "Memphisto".

  Singel okazał się dużym sukcesem wydawniczym, docierając na liście Billboardu w Wielkiej Brytanii na miejsce 6, w USA na pozycję 8. W 20. Topie Wszech Czasów Radiowej Trójki utwór zajął 35. miejsce.

  W 1990 roku zespół nagrał dla France TV teledysk na tarasie widokowym południowej wieży World Trade Center. W 2004 roku pojawiła się odświeżona rockowa wersja utworu na albumie "Remixes 81 - 04".

  Unia Europejska, UE – gospodarczo-polityczny związek 27 demokratycznych państw europejskich. Unia powstała 1 listopada 1993 roku – na mocy podpisanego 7 lutego 1992 traktatu z Maastricht – jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej. Korzenie współczesnej integracji europejskiej sięgają okresu powojennego i ograniczały się do 6 państw zachodnioeuropejskich. Państwa te tworzyły wiele form i mechanizmów współpracy, powoływały organizacje, instytucje i organy, których celem było wzmocnienie jedności między nimi. W 1993 nadrzędną wobec wszystkich poprzednich organizacji została Unia Europejska, sama otrzymując nieznaną wcześniej hybrydową formułę sui generis. Lacuna Coil – włoska grupa muzyczna grająca gothic metal, utworzona w 1994 roku w Mediolanie. Dawniej znana była jako Sleep of Right i Ethereal.

  Covery zaprezentowała m.in. fińska grupa rockowa HIM, włoska gothic metalowa Lacuna Coil (album "Karmacode" z 2006 roku), amerykańska grupa rockowa Breaking Benjamin oraz amerykańska wokalistka Tori Amos (album "Strange Little Girls"). Cover wykonany przez KI Theory został wykorzystany w trailerze ekranizacji Ghost in the Shell

  HIM – fiński zespół rockowy, założony w 1991 roku w Helsinkach przez wokalistę Ville Valo, gitarzystę Mikko Lindströma oraz basistę Mikko Paananena.Andrew "Fletch" Fletcher (ur. 8 lipca 1961 w Nottingham) – angielski muzyk, współtwórca grupy Depeche Mode. Gra na instrumentach klawiszowych i gitarze basowej.

  W 2004 roku Depeche Mode wydało singel Enjoy the Silence '04, promujący kompilację "Remixes 81 - 04". Na płycie znalazł się remiks oryginalnej wersji piosenki, stworzony przez Mike’a Shinodę, który wstawił do utworu keyboardy, gitarę basową, gitarę elektryczną i perkusję (wszystkie instrumenty zostały nagrane i wstawione do oryginalnej wersji piosenki z 1990 roku).

  Tulia – debiutancki album studyjny polskiego zespołu muzycznego Tulia, wydany 25 maja 2018 nakładem wytwórni Universal Music Polska. Album reprezentuje stylistykę folkową. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  W 2017 nową wersję utworu w folkowym brzmieniu nagrał zespół Tulia, wydając ją jako pierwszy singel promujący album Tulia.

  Wydany w krajach[ | edytuj kod]

 • Dania (wydania duńskie)
 • iDownload (wydania internetowe)
 • Francja (wydania francuskie)
 • Unia Europejska (wydania na Unię Europejską)
 • USA (wydania amerykańskie)
 • Wielka Brytania (wydania brytyjskie)


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Pianino – strunowy młoteczkowy (klawiszowy) instrument muzyczny ze strunami ustawionymi pionowo. Ma wiele cech wspólnych z fortepianem.
  Rob Bourdon (ur. 20 stycznia 1979 w Calabasas w Kalifornii), amerykański muzyk, perkusista w zespole Linkin Park. Obecnie mieszka w Los Angeles (Kalifornia). Jest jedynakiem, ma dziewczynę o imieniu Susan. Jest wyznawcą judaizmu. W zespole nie ma żadnego pseudonimu.
  World Trade Center, WTC, Światowe Centrum Handlu – kompleks siedmiu budynków w dzielnicy Lower Manhattan w Nowym Jorku, w tym Twin Towers (bliźniacze wieże), zaprojektowany przez amerykańskiego architekta japońskiego pochodzenia Minoru Yamasakiego, któremu pomagał Antonio Brittiochi. Budowa rozpoczęła się 5 sierpnia 1966, a oficjalne otwarcie nastąpiło 4 kwietnia 1973. W Światowym Centrum Handlu było zatrudnionych około 25 tysięcy osób. Zostało ono zniszczone 11 września 2001 roku w wyniku zamachu terrorystycznego przeprowadzonego przez Al-Ka’idę.
  Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.
  Strange Little Girls – szósty solowy album amerykańskiej piosenkarki i kompozytorki Tori Amos, ostatni nagrany dla Atlantic Records. Ukazał się 17 września 2001 w Wielkiej Brytanii, a dzień później w Stanach Zjednoczonych. Wydany został z pięcioma różnymi okładkami.
  Sampler - klawiszowy instrument muzyczny z grupy elektrofonów elektronicznych, odgrywający wcześniej nagrane próbki dźwięków (ang. samples) instrumentów akustycznych, innych dźwięków muzycznych lub niemuzycznych dźwięków wykorzystywanych w muzyce. Używany w samplingu.
  Automat perkusyjny – elektrofon elektroniczny, połączenie sekwencera i syntezatora, mające zastąpić perkusistę i jego instrumentarium.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.818 sek.