• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Enemy Territory: Quake Wars

  Przeczytaj także...
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2007 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.First-person shooter (FPS) – rodzaj gry komputerowej, w której gracz wciela się w postać, a wirtualny świat widzi jej oczami.
  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.

  Enemy Territory: Quake Warsgra komputerowa z gatunku first-person shooter, wyprodukowana przez Splash Damage i wydana w 2007 roku przez Activision. Jest to nieformalna kontynuacja gry Wolfenstein: Enemy Territory, przeniesiona w świat z serii gier Quake. Gracz staje w niej po stronie ludzi walczących z atakującą ich planetę rasą Strogg lub przeciwnie – walczy w szeregach najeźdźców.

  Activision, Inc. – wydawca i producent gier komputerowych. Firma została założona 1 października 1979. Ich pierwsze produkty były wydawane na kartridżach na konsolę Atari 2600. Obecnie jest drugim (po Electronic Arts) co do wielkości wydawcą gier komputerowych i wideo na świecie.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Przypisy

  1. Enemy Territory: Quake Wars ( PC ) (pol.). Gry-Online. [dostęp 2012-01-19].
  2. Enemy Territory: Quake Wars ( X360 ) (pol.). GRY-OnLine. [dostęp 2012-01-19].
  3. Enemy Territory: Quake Wars ( PS3 ) (pol.). GRY-OnLine. [dostęp 2012-01-19].
  4. Enemy Territory: Quake Wars (ang.). allgame.com. [dostęp 2012-06-11].

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona Enemy Territory: Quake Wars
 • Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.Splash Damage jest firmą, która rozwinęła m.in. takie gry jak Wolfenstein: Enemy Territory. Zajmuje się ona można powiedzieć stroną estetyczną, czyli tym wszystkim, co będzie w grze (mapy, grafiki, modele itp.)  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.