• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Encyklopedia Wrocławia

  Przeczytaj także...
  Encyklopedia Gdańska – regionalna publikacja encyklopedyczna syntetyzująca dzieje i współczesność Gdańska, wydana w 2012 nakładem Fundacji Gdańskiej. ISBN 978-83-929932-5-4Włodzimierz Stefan Suleja (ur. 27 listopada 1948 w Kołaczkowicach) – profesor nauk historycznych, od września 2000 dyrektor wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.
  Jan Witold Harasimowicz (ur. 2 sierpnia 1950 r. we Wrocławiu) – polski historyk sztuki i kultury, specjalizujący się w historii sztuki nowożytnej, sztuce renesansu i manieryzmu; nauczyciel akademicki, związany z uczelniami we Wrocławiu i Toruniu.

  Encyklopedia Wrocławiaencyklopedia, zawierająca hasła związane z historią i współczesnością miasta Wrocławia.

  Wydanie pierwsze tej encyklopedii (ISBN 83-7023-749-5) opublikowało w 2000 Wydawnictwo Dolnośląskie (redakcja naukowa Jan Harasimowicz, współpraca Włodzimierz Suleja; w pracach nad przygotowaniem encyklopedii wzięło udział w sumie ponad sześćset osób) dzięki pomocy finansowej Urzędu Miejskiego - Gminy Wrocław i z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Zawierała ona 988 stron w twardej oprawie (21,3×30,2 cm), na których umieszczono ok. siedem tysięcy haseł oraz liczne ilustracje, mapy i wykresy.

  Encyklopedia (łac. encyclopaedia z stgr. ἐνκύκλιos, enkýklios – "tworzący krąg" + stgr. παιδεία, paideía – "wykształcenie") – kompendium ludzkiej wiedzy zapisane w formie zbioru artykułów hasłowych, złożonych z haseł (słów kluczowych) i tekstów je objaśniających (zawierających informacje dotyczące tych haseł). Hasła są ułożone w pewnym logicznym porządku, zazwyczaj alfabetycznym, dzięki czemu możliwe jest szybkie odnalezienie właściwej informacji.Encyklopedia Szczecina – encyklopedia, zawierająca hasła związane z historią i współczesnością miasta Szczecina.

  Wydanie drugie tej encyklopedii, uzupełnione i poprawione wyszło na 1000 stronach w 2001 w tym samym kształcie i z tym samym numerem ISBN, co wydanie I.

  Wydanie trzecie (ISBN 83-7384-561-5) z 2006, pod tą samą redakcją, uzupełnione i poprawione w stosunku do wydań poprzednich (łącznie około 7400 haseł i 3200 ilustracji) ten sam wydawca umieścił w tomie oprawionym identycznie jak poprzednie; objętość tego wydania encyklopedii wzrosła do 1060 stron.

  Encyklopedia Krakowa – regionalna publikacja encyklopedyczna poświęcona historii i współczesności Krakowa, wydana w 2000 nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN. ISBN 83-01-13325-2

  Zobacz też[]

 • polskie encyklopedie
 • Encyklopedia Gdańska
 • Encyklopedia Krakowa
 • Encyklopedia Szczecina
 • Encyklopedia Warszawy • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.