• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Emma Roberts  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Columbia Records – najstarsza na świecie wciąż działająca firma fonograficzna, założona w 1888 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest częścią koncernu Sony Music – jednak płyty pod szyldem Columbia Records nadal są wydawane.
  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Roberts zaczęła spotykać się z aktorem Evanem Petersem w połowie 2012 roku. 7 lipca 2013 w Montrealu została aresztowana za przemoc domową wobec Petersa. Po kilku godzinach została zwolniona, ponieważ Peters odmówił złożenia zeznań. We wspólnym oświadczeniu Roberts i Peters nazwali to „niefortunnym wypadkiem i nieporozumieniem” i zapowiedzieli, że „pracują, aby przez to przejść”. 7 stycznia 2014 media podały, że zaręczyli się podczas wakacji, co w marcu tego samego roku potwierdził Peters. Zaręczyny odwołali w marcu 2019.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.

  Kariera muzyczna[ | edytuj kod]

  27 września 2005 roku Columbia Records i Nick Records wydały debiutancki album Roberts pt. Unfabulous and More. Został on użyty jako ścieżka dźwiękowa w serialu Nieidealna. Album osiągnął 46 miejsce na liście Top Heatseekers magazynu Billboard. We wrześniu 2005 roku wydano dwa single promujące album – „I Wanna Be” i „Dummy”. Na płycie znajduje się kilka oryginalnych piosenek, m.in. „I Have Arrived” i „This Is Me”, które zostały napisane wspólnie z Roberts, a także kilka z pierwszego sezonu serialu – „Punch Rocker” i „New Shoes” (odcinek The party), „94 Weeks (Metal Mouth Freak)” (odcinek The Bar Mitzvah), „Mexican Wrestler” (który pojawił się wcześniej na albumie Jill Sobule z 2000 roku a następnie w odcinku The 66th Day). Tego samego roku Roberts nagrała piosenkę „If I Had It My Way” na ścieżkę dźwiękową do filmu Disneya Księżniczka na lodzie. W 2006 roku nagrała cover piosenki „Island in the Sun” wykorzystany w filmie Akwamaryna, w którym wystąpiła jako jedna z głównych gwiazd.

  Heatseekers Albums (dawniej Top Heatseekers) – notowanie przedstawiające aktualną listę najlepiej sprzedających się albumów nowych, rozpoczynających karierę artystów, opracowywane przez magazyn muzyczny Billboard od 1993 roku. Płyty, które są obecne na Heatseekers Albums mogą również plasować się na konkurencyjnej Billboard 200.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  W 2007 roku podczas wywiadu Roberts oświadczyła: „Teraz skupiam się na filmach. Przygotowuję się do nowego filmu tego lata, więc zabiera mi to dużo czasu. Myślę, że kiedy będę starsza jest to coś, co na pewno chciałabym kontynuować”. W innym wywiadzie powiedziała: „Moja kariera muzyczna jest bezterminowo zawieszona. Nie lubię osób, które stają się aktorem lub piosenkarzem. Wydaje mi się, że ludzie powinni być jednym lub drugim, gdyż zazwyczaj nie jesteś w stanie być świetnym w obu. Będziesz lepszy w jednym, więc możesz równie dobrze trzymać się tego, w czym jesteś dobry. Ja wybieram aktorstwo”.

  Chord Overstreet (ur. 17 lutego 1989) – amerykański piosenkarz, aktor i muzyk. Najbardziej znany z roli Sama Evansa w serialu Glee.Księżniczka na lodzie – familijny film w reżyserii Tima Fywella z 2005 roku. Amerykańska premiera kinowa odbyła się 18 marca 2005, natomiast polska 13 kwietnia 2009 na kanale TVP1.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Przemoc domowa (przemoc w rodzinie) – zjawisko społeczne zachodzące, gdy członek rodziny, mąż, żona lub inna osoba wspólnie zamieszkująca lub gospodarująca próbuje zdominować fizycznie lub psychicznie drugiego partnera, dzieci, rodziców, dziadków, teściów, itp., używając przewagi fizycznej, gróźb, szantażu, w celu zranienia moralnie lub fizycznie.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Julia Fiona Roberts (ur. 28 października 1967 w Atlancie) – amerykańska aktorka, laureatka Oscara za rolę w filmie Erin Brockovich. Jest siostrą aktora Erica Robertsa (ur. 1956) i aktorki Lisy Roberts Gillan (ur. 1965).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
  Akwamaryna (ang. Aquamarine) – film produkcji amerykańsko-australijskiej z 2006 w reżyserii Elizabeth Allen. Oparty jest na powieści Alice Hoffman. Premiera miała miejsce 3 marca 2006 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.