• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Emma Bunton  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Greatest Hits (Spice Girls) - kolekcja największych przebojów grupy Spice Girls, w składzie: Emma Bunton, Victoria Beckham, Geri Halliwell, Melanie Brown i Melanie Chisholm. Płyta miała promować reaktywacje zespołu i jest pierwszą płytą po "Forever", czyli po przerwie 7 lat. Album został nagrany wraz z wytwórnią Virgin. Album został wydany w 2007 roku, polską wersją zajęła się firma Emi Music Poland.Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.

  Emma Lee Bunton (ur. 21 stycznia 1976 w Barnet, Hertfordshire) – brytyjska piosenkarka popowa, autorka piosenek, tancerka, aktorka, prezenterka radiowa i telewizyjna. Członkini legendarnego zespołu muzycznego Spice Girls – znana jako Baby Spice. Jej czwarty solowy album My Happy Place ukazał się kwietniu 2019.

  3 października jest 276. (w latach przestępnych 277.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 89 dni.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  W 2006 r. uczestniczka IV edycji Strictly Come Dancing – brytyjskiego Tańca z gwiazdami (jej partnerem był Darren Bennett).

  W latach 2013-2018 wraz z Jamie Theakstonem prowadziła codzienny popularny poranny program radiowy The Heart Breakfast Show a także samodzielną audycję w niedzielne wieczory.

  6 grudnia 2019 odbył się jej bożonarodzeniowy recital "Emma Bunton's Christmas Party at the Royal Albert Hall" gdzie obok klasycznych świątecznych piosenek zaprezentowała swoje największe solowe hity oraz kilka coverów (w niektórych dołączyli do niej Will Young, Matt Goss oraz jej wieloletni narzeczony Jade Jones).

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Dzieciństwo[ | edytuj kod]

  Córka Pauline, instruktorki karate i Trevora, mleczarza. Rodzice rozwiedli się gdy miała 11 lat, była wychowywana przez matkę. Ma młodszego brata Paula. Ukończyła St. Theresa's Primary School w Finchley Central, po jej ukończeniu poszła do szkoły teatralnej Sylvia Young Theatre School w Marylebone. W 1993 roku zagrała rolę Bianki w The Bill na kanale ITV1.

  Jade Jones (ur. 21 marca 1993 w Boddelwyddan w hrabstwie Denbighshire) – walijska zawodniczka taekwondo, mistrzyni olimpijska z Londynu.Geri Halliwell, właśc. Geraldine Estelle Halliwell (ur. 6 sierpnia 1972 w Watford) - angielska wokalistka. Jej matka jest Hiszpanką, a ojciec pochodzi ze Szwecji. Ma 2 braci i 2 siostry. Studiowała Literaturę Angielską i Finanse. Ma córkę Bluebell Madonnę.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Spice Girls – brytyjska żeńska grupa muzyczna założona około 1994 roku, popularna głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.
  William Robert Young (ur. 20 stycznia 1979 r. w Reading) – brytyjski piosenkarz i aktor. Sławę przyniosła mu wygrana pierwszej edycji brytyjskiej wersji programu telewizyjnego Idol w 2002 roku (w finale konkursu pokonał Garetha Gatesa, co było szeroko komentowane w brytyjskiej prasie). Największe sukcesy odnosi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, RPA i Holandii, choć jest znany na całym świecie.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Spiceworld - drugi w kolejności wydania album muzyczny popularnego w latach 90. żeńskiego zespołu Spice Girls, w składzie Emma Bunton (Baby Spice), Melanie Chisholm "Mel C"(Sporty Spice), Melanie Brown "Mel B" (Scary Spice), Victoria Beckham (Posh Spice) i Geri Halliwell (Ginger Spice). Jest to ostatnia płyta z udziałem Ginger, po jej opublikowaniu Geri Halliwell opuściła zespół w 1998. Album zawiera 10 utworów.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.