• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Emily Procter


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  David Lawrence Schwimmer (ur. 2 listopada 1966 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, producent i reżyser telewizyjny i filmowy pochodzenia żydowskiego.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Emily Mallory Procter (ur. 8 października 1968 w Raleigh) – amerykańska aktorka.

  Występowała w roli Ainsley Hayes w Prezydenckim pokerze oraz kryminolog Calleigh Duquesne w CSI: Kryminalne zagadki Miami, a także Leah Fuller w filmie Agent XXL 2.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Uczęszczała do East Carolina University, gdzie studiowała dziennikarstwo. Kiedy miała 2 lata, jej rodzice postanowili się rozwieść. W latach 80. była wokalistką White Lighten. Po ukończeniu studiów pracowała jako pogodynka w CBS. Dostała propozycję pracy jako dziennikarka kryminalna, jednak odmówiła, gdyż było to dla niej 'zbyt krwawe'. Kiedy przyjechała do Los Angeles, zapisała się na 2-letnia studia aktorskie.

  Prezydencki poker (ang. The West Wing) – serial telewizyjny amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC emitowany w latach 1999-2006 (zrealizowano 156 odcinków). Opowiada o losach administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych. Angielska nazwa West Wing oznacza „Zachodnie Skrzydło”, i odnosi się do części Białego Domu, w której znajduje się Gabinet Owalny (Oval Office) oraz pomieszczenia biurowe najbliższych współpracowników prezydenta.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Kariera[ | edytuj kod]

  Jej debiutem aktorskim była mała rola w filmie Jerry Maguire w 1996 roku, a następnie zagrała w produkcji Breast Men, gdzie występowała wspólnie z Davidem Schwimmerem i C. Cooperem. Występowała również w 3 sezonie serialu Lois & Clark: The New Adventures of Superman jako Lana Lang. Pojawiła się również na krótko w 1997 r. w telewizyjnym filmie The Dukes of Hazzard: Reunion! jako Mavis. W Prezydenckim pokerze grała Ainsley Hayes. Miała również krótki epizod w serialu Przyjaciele (1997) jako Anabel. Jej przyjaciółka Jorja Fox, również aktorka (CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas), namówiła ją, aby poszła na casting do CSI: Kryminalne zagadki Miami. Dostała jedną z głównych ról w serialu – rolę Calleigh Duquesne i od 2002 roku pojawiła się we wszystkich wyemitowanych odcinkach CSI: Kryminalne zagadki Miami. W 2006 roku zagrała u boku Martina Lawrence’a w Agencie XXL 2.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Emily Procter w bazie IMDb (ang.)
 • Emily Procter w bazie Filmweb
 • Calleigh Duquesne (ur. 28 lutego 1972) – fikcyjna postać pracownicy laboratorium kryminalistycznego z amerykańskiego serialu sensacyjnego CSI: Kryminalne zagadki Miami, grana jest przez Emily Procter.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.
  Martin Lawrence (ur. 16 kwietnia 1965 roku w bazie wojskowej w Niemczech, Frankfurt nad Menem), amerykański aktor, komik, scenarzysta, reżyser i producent filmowy.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Agent XXL 2 – komedia z 2006 roku. Główne role grają: Martin Lawrence, Nia Long, Emily Procter, Sarah Brown, Zachary Levi i Marisol Nichols. Film został wydany 26 stycznia 2006 roku. Wydanie DVD filmu ukazało się 6 maja.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Przyjaciele (ang. Friends) – amerykański serial komediowy o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie, w Nowym Jorku, wyświetlany w latach 1994-2004. W Polsce serial emitowany był na antenie Canal+ (premiera), a później także w stacjach Polsat, TVN i TVN 7.
  Hiszpańska Biblioteka Narodowa (Biblioteca Nacional de España) – największa biblioteka w Hiszpanii i jedną z największych na świecie. Znajduje się w Madrycie, a dokładnie przy Paseo de Recoletos.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.