• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Emily Procter


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  David Lawrence Schwimmer (ur. 2 listopada 1966 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, producent i reżyser telewizyjny i filmowy pochodzenia żydowskiego.Prezydencki poker (ang. The West Wing) – serial telewizyjny amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC emitowany w latach 1999-2006 (zrealizowano 156 odcinków). Opowiada o losach administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych. Angielska nazwa West Wing oznacza „Zachodnie Skrzydło”, i odnosi się do części Białego Domu, w której znajduje się Gabinet Owalny (Oval Office) oraz pomieszczenia biurowe najbliższych współpracowników prezydenta.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Emily Mallory Procter (ur. 8 października 1968 w Raleigh) – amerykańska aktorka.

  Najbardziej znana z roli Ainsley Hayes w Prezydenckim pokerze oraz kryminolog Calleigh Duquesne w CSI:Kryminalne zagadki Miami, a także Leah Fuller w filmie Agent XXL 2.

  Biografia[]

  Uczęszczała do East Carolina University, gdzie studiowała dziennikarstwo. Kiedy Emily miała 2 lata, jej rodzice postanowili się rozwieść. W latach 80 była wokalistką White Lighten. Po ukończeniu studiów pracowała jako pogodynka w CBS, dostała propozycje pracy jako dziennikarz kryminalny jednak odmówiła, gdyż było to dla niej 'za krwawe'. Kiedy pojechała do Los Angeles, zapisała się na 2 letnia studia aktorskie.

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.Calleigh Duquesne (ur. 28 lutego 1972) – fikcyjna postać pracownicy laboratorium kryminalistycznego z amerykańskiego serialu sensacyjnego CSI: Kryminalne zagadki Miami, grana jest przez Emily Procter.

  Kariera[]

  Jej debiutem aktorskim była mała rola w filmie Jerry Maguire w 1996 roku, a następnie zagrała w produkcji Breast Men, gdzie występowała wspólnie z Davidem Schwimmerem i C. Cooperem. Występowała również w 3 sezonie serialu Lois & Clark: The New Adventures of Superman jako Lana Lang. Pojawiła się również na krótko w 1997 r. w telewizyjnym filmie The Dukes of Hazzard: Reunion! jako Mavis. W Prezydenckim pokerze grała Ainsley Hayes. Miała również krótki epizod w serialu Przyjaciele (1997) jako Anabel. Jej przyjaciółka Jorja Fox, również aktorka (CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas), namówiła ją, aby poszła na casting do CSI: Kryminalne zagadki Miami. Dostała jedną z głównych ról w serialu – rolę Calleigh Duquesne i od 2002 roku pojawiła się we wszystkich wyemitowanych odcinkach CSI:Kryminalne zagadki Miami. W 2006 roku zagrała u boku Martina Lawrence'a w Agencie XXL 2.

  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.Martin Lawrence (ur. 16 kwietnia 1965 roku w bazie wojskowej w Niemczech, Frankfurt nad Menem), amerykański aktor, komik, scenarzysta, reżyser i producent filmowy.

  Linki zewnętrzne[]

 • Emily Procter w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Emily Procter w bazie filmweb.pl
 • Emily Procter w bazie stopklatka.pl
 • IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.CSI: Kryminalne zagadki Miami (ang. CSI: Miami) – serial produkcji USA, emitowany przez telewizję CBS od 23 września 2002 do 8 kwietnia 2012. Serial jest spin-offem Kryminalnych zagadek Las Vegas.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .
  Agent XXL 2 – komedia z 2006 roku. Główne role grają: Martin Lawrence, Nia Long, Emily Procter, Sarah Brown, Zachary Levi i Marisol Nichols. Film został wydany 26 stycznia 2006 roku. Wydanie DVD filmu ukazało się 6 maja.
  Przyjaciele (ang. Friends) – amerykański serial komediowy o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie, w Nowym Jorku, wyświetlany w latach 1994-2004. W Polsce serial emitowany był na antenie Canal+ (premiera), a później także w stacjach Polsat, TVN i TVN 7.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.