• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Emilia Stachurska

  Przeczytaj także...
  Niania – polski serial komediowy w reżyserii Jerzego Bogajewicza, emitowany na antenie telewizji TVN od 10 września 2005 (oraz od V sezonu w TVN HD) do 24 października 2009. Zdobywca Telekamery 2007 i 2008 z rekordową ilością głosów, w kategorii serial komediowy.22 września jest 265. (w latach przestępnych 266.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 100 dni.
  Śląsk (śl. Ślunsk, Ślůnsk, niem. Schlesien, dś. Schläsing, czes. Slezsko, łac. Silesia) – kraina historyczna położona w Europie Środkowej, na terenie Polski, Czech i Niemiec. Dzieli się na Dolny i Górny Śląsk. Historyczną stolicą Śląska jest Wrocław.

  Emilia Stachurska (ur. 22 września 1997 w Krakowie) – polska aktorka. Sławę zyskała dzięki roli Zuzi Skalskiej w serialu Niania.

  Biografia[]

  Urodziła się w Krakowie, jednak gdy miała pół roku razem z rodzicami przeprowadziła się do Sosnowca. Uczyła się tańca i śpiewu w sosnowieckim zespole „Kiepurki". W wieku pięciu lat zdobyła tytuł Dziecięcej Miss Wdzięku i Urody Śląska i Zagłębia. Wygrała również zorganizowany przez stację telewizyjną Mini Mini konkurs „Moja mama wie, że aktorem zostać chcę!”, a także jeden z odcinków programu Od przedszkola do Opola. W 2003 otrzymała koronę Dziecięcej Miss Wdzięku i Urody miasta Sosnowca, a następnie Śląska i Zagłębia. Od 2008 jest ambasadorem „Akademii Przyszłości Wiosna".

  Rozmowy w toku – polski talk-show produkowany przez telewizję TVN od 2000 roku. Program prowadzi Ewa Drzyzga, początkowo przez krótki okres program prowadziły Anna Maruszeczko i Ewa Bakalarska.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Życie prywatne[]

  Ma młodszą siostrę Lidię.

  Filmografia[]

  Programy[]

 • 2003: Od przedszkola do Opola  – uczestniczka programu (zwyciężczyni odcinka)
 • 2007Rozmowy w toku – uczestniczka programu (odc. Mój dzieciak robi karierę!)
 • Nagrody[]

 • 2003: Konkurs na Dziecięcą Miss Wdzięku i Urody – tytuł Dziecięcej Miss Wdzięku i Urody Śląska i Zagłębia
 • 2003: Od przedszkola do Opola – I miejsce
 • 2003: Konkurs telewizyjny stacji Mini Mini Moja mama wie, że aktorem zostać chcę! – I miejsce
 • Przypisy

  1. EMILKA. www.emilkastachurska.pl. [dostęp 2012-05-06].
  2. nagrody. www.filmweb.pl. [dostęp 2012-05-06].

  Linki zewnętrzne[]

 • Emilia Stachurska w bazie filmpolski.pl
 • Emilia Stachurska w bazie filmweb.pl
 • Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Od przedszkola do Opola – program artystyczno-rozrywkowy emitowany, od zimy 1995 roku do 26 maja 2007 roku, na antenie TVP1. Jego autorami byli Jolanta Mąkosa oraz Barbara Skarżyńska. Prowadzącym był Michał Juszczakiewicz. Czas trwania: ok. 30 min.
  Sosnowiec – miasto na prawach powiatu na południu Polski, w Zagłębiu Dąbrowskim, w województwie śląskim. Położone na Wyżynie Śląskiej, stanowiącej część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, nad 3 rzekami: Czarną Przemszą, Białą Przemszą i Brynicą. Znajduje się we wschodniej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP).
  Górnośląskie Zagłębie Węglowe (GZW) - polsko-czeskie zagłębie węglowe, jednolity obszar geologiczno-geograficzny zawierający największe w obu krajach zasoby węgla kamiennego i jego najintensywniejszą eksploatację. Według najnowszych ustaleń, GZW zawiera także duże zasoby metanu. Obszar GZW jest położony na terenie Polski na Górnym Śląsku i w Małopolsce (Zagłębiu Dąbrowskim, Zagłębie Krakowskie), a na terenie Czech w kraju morawsko-śląskim.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.