• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Emilia Krakowska  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Chłopi – film z 1973 roku w reżyserii Jana Rybkowskiego powstały na podstawie powieści Chłopi Władysława Reymonta. Jest to kinowa wersja serialu telewizyjnego z 1972 roku. Film składa się z dwóch części: pt. "Boryna" i "Jagna".Kopernik – polsko-niemiecki serial biograficzny, który jest telewizyjną wersją filmu o tym samym tytule. Serial zrealizowany został w 1972 roku z okazji 500. rocznicy urodzin astronoma Mikołaja Kopernika, a premierę miał 2 września 1973 roku.
  Odcisk dłoni E. Krakowskiej w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach

  Emilia Krakowska (ur. 20 lutego 1940 w Poznaniu) – polska aktorka filmowa, estradowa i teatralna.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 1.1 Życie prywatne
 • 2 Wybrana filmografia
 • 3 Polski dubbing
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Pierwsza miłość – polska opera mydlana, emitowana przez telewizję Polsat od 4 listopada 2004. Nadawana jest od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Akcja rozgrywa się głównie we Wrocławiu, gdzie w większości mieszkają główni bohaterowie oraz w wiosce Wadlewo, niedaleko Wrocławia. Sceny w plenerze kręcone są w Parku Szczytnickim, w okolicach ronda Reagana, Ostrowie Tumskim oraz kamienicy przy ul. Smoluchowskiego.Teatr Współczesny w Warszawie - warszawski teatr, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście przy ul. Mokotowskiej 13 w rejonie placu Zbawiciela.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie – teatr założony w 1944 roku z siedzibą przy ulicy Jana Zamoyskiego 20 w Warszawie.
  Wesele – film fabularny w reżyserii Andrzeja Wajdy z roku 1972; ekranizacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. Wesele. Dzięki scenarzyście film jest wierną adaptacją dramatu. Skróty w dialogach wykonane zostały z wielkim wyczuciem.
  Ciało − polska czarna komedia z 2003 roku w reżyserii Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. Premiera tego filmu w Polsce miała miejsce 22 sierpnia 2003 r.
  Hela w opałach – polski serial telewizyjny wyprodukowany i wyświetlany przez telewizję TVN od 10 września 2006 do 26 lutego 2011.
  Droga - polski serial telewizyjny z 1973 roku w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego z Wiesławem Gołasem w głównej roli kierowcy PKS-u.
  Teatr Narodowy w Warszawie – najstarszy, obecnie istniejący, teatr w Polsce, założony w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pierwszy stały teatr na ziemiach polskich powstał 17 lat wcześniej w Białymstoku.
  Nowy Teatr w Słupsku im. Witkacego - reaktywowany w 2004 r. Pierwszy wystawiony spektakl - "Szalona Lokomotywa" wd. Stanisława I. Witkiewicza. Budynek teatru mieści się przy ulicy Jana Pawła II w Słupsku. Pierwszym dyrektorem Teatru Nowego był Bogusław Semotiuk w latach 2004-2007. Obecnie w teatrze występują tacy aktorzy jak m.in. Bożena Borek, Ireneusz Kaskiewicz, Albert Osik, Jan Stryjniak, Zbigniew Kułagowski, Hanna Piotrowska, Agnieszka Ćwik, Marta Turkowska, Krzysztof Kluzik. Od 2007 roku naczelnym i artystycznym dyrektorem teatru jest Zbigniew Kułagowski.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.